pultuszczak

Facebook


Nowe zasady przyjmowania pacjentów

2020-04-17 4:41:28

Jak informuje Dr n. med. Robert Gajda, celem zwiększenia bezpieczeństwa osób hospitalizowanych w Szpitalu Powiatowym Gajda-Med, jak i personelu obsługującego pacjentów, wprowadzono obowiązek przeprowadzania badań na obecność SARS-Co-2 u wszystkich hospitalizowanych osób, jak i personelu szpitala w 100%.

Wszyscy pacjenci mają pobierane wymazy przy przyjęciu do szpitala, po czym są hospitalizowani w izolatkach oddziałowych w oczekiwaniu na wynik (12-30 godzin). Nie zwalania to od obowiązku badania na Izbie Przyjęć wszystkich wchodzących jak i wypełniania ankiet na potencjalną obecność COVID 19.
Pacjenci podejrzani o zachorowanie na COVID 19 lub z rozpoznaniem COVID 19 nie dostaną się na teren szpitala i będą obsługiwani w specjalnej izbowej izolatce (przy Izbie Przyjęć) przez personel w pełni profesjonalnie zabezpieczony przed zarażeniem. Takie postępowanie nie zabezpiecza nas w 100% przez przedostaniem się osoby zarażanej na teren szpitala, ale zmniejsza prawdopodobieństwo i ułatwia dochodzenie epidemiologiczne. Tym samym ograniczymy liczbę personelu medycznego potencjalnie wyeliminowanego z pracy (przymusowa kwarantanna) i zwiększymy bezpieczeństwo chorych.
– Te obostrzenia wiążą się z niedogodnościami pracy na oddziałach (dodatkowe specjalne izolatki), w tym też wydzieleniu personelu do opieki nad pacjentami w oczekiwaniu na wynik.
Wydaje się jednak, że na tym etapie jest to najlepsze rozwiązanie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *