pultuszczak

Facebook


Nowe rozdanie

2018-08-23 12:38:09

Nadnarwianka, na inaugurację kolejnych rozgrywek Ligi Okręgowej, pokonała na wyjeździe Iskrę Krasne 3:1. Dwie bramki zdobył Bartek Salamon, jedną dołożył nowy nabytek z Bugu Wyszków – Łukasz Kowalczyk

29-letni Kowalczyk jest zapowiadanym jakiś czas temu przez trenera Artura Salamona wzmocnieniem zespołu. Jest to były najskuteczniejszy napastnik Bugu Wyszków, który zdecydował się opuścić ten zespół po spadku z czwartej ligi. Bug od wielu lat nie grał w Okręgówce, a w tym momencie gra na tym samym poziomie co Nadnarwianka. Spadli po barażach z LKS Promna – pierwszy mecz wygrali 3:2 (a hat-trickiem popisał się właśnie Kowalczyk), natomiast drugi przegrali 0:2. Jest to drugi w tym roku sprowadzony z Wyszkowa zawodnik. Pierwszym zimą był Łukasz Damętko, który dobrze wprowadził się do zespołu.

– Łukasz Kowalczyk jest bramkostrzelnym zawodnikiem, już w pierwszym meczu to pokazał. Nieco obawiałem się tego spotkania, bo Iskra u siebie potrafi być groźna, ale niemal cały mecz kontrolowaliśmy jego przebieg. Solidnie przepracowaliśmy okres przygotowawczy i myślę, że miną jeszcze dwa-trzy mecze i będziemy w optymalnej dyspozycji – ocenił trener Salamon.

Drużynę z powodów zawodowych na pół roku opuścił Patryk Bartczak. Na rundę wiosenną przewidywany jest jego powrót. Przyjście Kowalczyka jednak powinno dawać nadzieję, że braku Patryka, który od lat był czołowym ofensywnym zawodnikiem zespołu, kibice mocno nie odczują. Do MKS-u Przasnysz odszedł również bramkarz Michał Przychodzki, który wiosną miał okazję bronić w kilku meczach. Na ten moment pierwszym bramkarzem jest Władek Stelmach, a jego ewentualnymi zmiennikami młodzi wychowankowie – Szymon Boligłowa i Jarosław Tkaczyk.

Właśnie wprowadzanie młodzieży od dłuższego czasu jest bardzo zauważalne. Dzięki temu kadra jest coraz liczniejsza i problemy personalne coraz rzadziej sprawiają trenerowi ból głowy. Do dyspozycji w tym momencie jest niemal dwudziestu zawodników. W sparingach testowani byli kolejni młodzieżowcy. Co ciekawe, z bardzo dobrej strony kontrolnych pokazywał się Mateusz Stępniewski z Młodych Orłów, który jednak dopiero w trakcie rundy uzyska formalne pozwolenie na grę ze względu na swój wiek – nie ukończył jeszcze 15 lat!

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie Nadnarwianka zajęła drugie miejsce w tabeli, jednak ze sporą stratą do awansującej Wkry Żuromin. Jednocześnie udało się zdobyć najwięcej punktów w jednym sezonie od 2001 roku. Od bieżących rozgrywek, druga drużyna naszego okręgu, po zakończeniu sezonu zmierzy się w barażu z czwartoligowcem. Szanse na awans są więc zwiększone. Mówi się, że oprócz Nadnarwianki, o czołowe lokaty walczyć będą Żbik Nasielsk, Makowianka oraz Ostrovia Ostrów Mazowiecka. – My możemy zapewnić, że w każdym meczu damy z siebie wszystko. Myślę, że wszystkim zespołom, szczególnie w Pułtusku, będzie ciężko nam odebrać punkty – zapowiada trener Salamon.

 

KADRA NADNARWIANKI:

Bramkarze: Władysław Stelmach, Szymon Boligłowa, Jarosław Tkaczyk.

Obrońcy: Piotr Bobowski, Kamil Jagielski II, Łukasz Damętko, Łukasz Zalewski, Szymon Salwin, Dawid Sokołowski, Gracjan Rychliński, Mateusz Ściborski.

Pomocnicy: Jakub Zalewski, Bartosz Salamon, Gracjan Sokołowski, Piotr Cywiński, Paweł Herman, Bartosz Kobyliński, Hubert Młynarczyk, Mateusz Stępniewski, Jakub Osowiecki.

Napastnicy: Łukasz Kowalczyk, Mateusz Grzela, Mariusz Dziczek, Hubert Sokołowski, Kamil Jagielski I.

 

 

TERMINARZ SPOTKAŃ W PUŁTUSKU

01-02.09

Nadnarwianka – Mazowsze Jednorożec

15-16.09

Nadnarwianka – Wkra Bieżuń

29-30.09

Nadnarwianka – Żbik Nasielsk

13-14.10

Nadnarwianka – PAF Płońsk

27-28.10

Nadnarwianka – Tęcza Ojrzeń

10-11.11

Nadnarwianka – Sona Nowe Miasto

Opis zdjęcia: Bartek Salamon zdobył dwie bramki w inauguracyjnym meczu.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *