pultuszczak

Facebook

Nowe oblicze pasażu Klenczona

2021-04-14 11:27:09
Zielone skwerki w naszym mieście stopniowo pięknieją. Szanujmy to co mamy, zachowując porządek, nie niszcząc pięknie zagospodarowanych terenów i czekajmy na kolejne. W planach jest plac Piłsudskiego, o którym pisaliśmy w jednym z ostatnich numerów, TP oraz pasaż Klenczona
A oto twórczy efekt fazy koncepcyjnej projektu zagospodarowania terenu pasażu Krzysztofa Klenczona w części dotychczas nieobjętej zagospodarowaniem w 2019 roku.

Ten teren służy jako obszar zieleni publicznej wzdłuż pieszego traktu komunikacyjnego – pasażu imienia ww. artysty, muzyka, pułtuszczanina z urodzenia. Omawiany projekt, podobnie jak projekt placu Piłsudskiego, nie zakłada zmiany sposobu użytkowania, a jedynie prace związane z porządkowaniem zieleni oraz instalację elementów wzbogacających program rekreacyjny.

Koncepcja programowo-przestrzenna przewiduje aranżację ogrodu muzycznego poprzez instalację plenerowych instrumentów muzycznych, umożliwiających zabawę w muzykowanie na wolnej przestrzeni w otoczeniu przyrody. Zamontowane zostaną tam instrumenty, takie jak: akadinda, handpipes i 3 różnej wielkości bębny ze stali nierdzewnej. Całość uzupełnią elementy małej architektury, typu: ławeczki, latarnie, trejaż i nasadzenia nowej zieleni.

Ponadto na początku pasażu, od strony ul. 3 Maja, planuje się montaż pergoli z wbudowanymi ławkami obsadzonej szlachetnymi pnączami. W tym miejscu zostanie również ustawiona tablica informująca o życiu i twórczości Krzysztofa Klenczona oraz jego związkach z Pułtuskiem, jak również będzie wykonany mural o tematyce muzycznej.

źródło:www.pultusk.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…