pultuszczak

Facebook

Nowe boiska i wyremontowane strażnice w powiecie pułtuskim

2022-06-09 6:00:22

 

Kolejnych 11 inwestycji w powiecie pułtuskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Władze regionu przekażą ponad 1,1 mln zł na rozwój bazy sportowej i remonty strażnic. Budowa siłowni plenerowej z urządzeniem street workout w miejscowości Obryte czy modernizacja strażnicy OSP Gzowo – to tylko część inwestycji, które powstaną w powiecie.

Jak zaznacza marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik (klub PSL), programy wsparcia pomagają lokalnym samorządom w realizacji inwestycji. W ten sposób bardzo konsekwentnie realizujemy zasady samorządności, solidarności i pomocniczości. Przez te kilka lat udało się wesprzeć tysiące przedsięwzięć. Efekty naszych działań widać praktycznie w każdej gminie, a realizowane inwestycje są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Chcemy, aby czuli się bezpiecznie i mieli miejsca, w których mogą aktywnie odpocząć i rozwijać swoje pasje.

Mazowsze dla sportu

Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W powiecie pułtuskim wsparcie w wysokości ponad 1 mln zł otrzyma 5 inwestycji.

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie pułtuskim:

zadaszenie boiska z funkcją lodowiska przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4 w Pułtusku – 250 tys. zł;

budowa siłowni plenerowej z urządzeniem street workout w miejscowości Obryte – 85,9 tys. zł;

budowa budynku zaplecza sanitarno-szatniowego przy boisku do piłki nożnej w miejscowości Pokrzywnica, etap II – 250 tys. zł;

modernizacja boiska sportowego ORLIK 2012, gmina Zatory – 140 tys. zł;

modernizacja sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. B. Prusa w Pułtusku – 300 tys. zł.

Mazowsze dla straży pożarnych

Na Mazowszu funkcjonuje blisko 2 tys. jednostek OSP, dysponują one blisko 1,9 tys. remiz strażackich. W tegorocznej edycji programu Mazowieckie Strażnice OSP-2022 gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości maksymalnie 30 tys. zł. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły w sumie 244 wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 7,1 mln zł. Po ocenie formalnej i merytorycznej wniosków, dofinansowanie w wysokości w sumie ponad 6,5 mln zł trafi do 240 mazowieckich gmin i miast. Znalazło się wśród nich także 6 strażnic z powiatu pułtuskiego. Na ich remonty lub modernizacje samorząd województwa przeznaczył blisko 163,5 tys. zł.

Kolejny rok kontynuujemy wsparcie dla mazowieckich jednostek OSP. To nie tylko remonty i modernizacje strażnic, ale również zakup profesjonalnego sprzętu czy wozów strażackich. Na ostatnim sejmiku przyznaliśmy dofinansowanie na remont 240 mazowieckich strażnic. Wierzę, że przyczyni się to do poprawy warunków pracy strażaków – mówi radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski (klub PSL).

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie pułtuskim:

remont strażnicy OSP Zambski Kościelne, gmina Obryte – 30 tys. zł;

modernizacja strażnicy OSP Winnica, gmina Winnica – 30 tys. zł;

modernizacja strażnicy OSP Trzciniec, gmina Pułtusk – 30 tys. zł;

modernizacja strażnicy OSP Gzowo, gmina Pokrzywnica – 30 tys. zł;

remont strażnicy OSP Szyszki, gmina Gzy – 30 tys. zł;

modernizacja strażnicy OSP Świeszewko, gmina Świercze – 30 tys. zł.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…