pultuszczak

Facebook

NOWA ŚCIEŻKA ROWEROWA

2022-06-15 12:25:38

Otwarta z początkiem ubiegłego tygodnia, liczy około 6 km, prowadzi od Winnicy do miejscowości Poniaty Wielkie. To kolejna gminna droga asfaltowa

Wójt Robert Wróblewski: – To nasza strategiczna inwestycja ta ścieżka rowerowa, którą dziś otwieramy. Nie będziemy się chwalić, ale to jest pierwsza ścieżka rowerowa tak długa – w powiecie, w gminach wiejskich, ale i w gminach miejskich, nawet w Pułtusku nie ma tak długiego ciągu ścieżkowego.

Z okazji tej lokalnej, ważnej inwestycji, na ścieżce zebrali się goście i mieszkańcy gminy.

– Przybyli: premier Henryk Kowalczyk, radni, sołtysi, przedstawiciele wykonawcy – Infrastruktura BUD 59 z Warszawy – projektant, pracownicy UG, pani sekretarz, kierownik inwestycji i pan Paweł zajmujący się drogami – wyliczał wójt Wróblewski.

– Teraz trochę historii – zapowiedział: – w 2010 roku była wydana decyzja budowy ścieżki rowerowej na odcinku Winnica – Poniaty i Winnica – Łachoń. W 2012 r. ten teren od Winnicy do Poniat Wielkich został wywłaszczony przez naszą gminę, kolejny odcinek – z Winnicy do Łachonia przez Zbroszki, Skarżyce, Goladkowo – w 2016 r. został przejęty przez gminę; wcześniej był własnością Kolei Państwowych. W 2016 został wykonany ten projekt na ścieżkę rowerową na odcinku Winnica – Poniaty Wielkie – długość ok. 6 km; szerokość 3 m; warstwa pięciocentymetrowej masy; wjazdy i przejazdy na pola wzmocnione podwójną masą; obrzeża wzmocnione ławą cementową oraz zabezpieczone słupkami przed wjazdem samochodów i ciężkiego sprzętu.

Koszt budowy inwestycji wyniósł milion 795 zł. Na ów koszt złożyły się sumy: milion zł pozyskany z funduszu pocovidowego, 250 tys. z programu wyszczepień, a reszta to wkład własny gminy – 445 tys. złotych.

Panuje przekonanie, że wykonana jest dobrze, że będzie długo służyła. Nie tylko dorosłym, ale też dzieciom i młodzieży na rolkach, rowerach, hulajnogach, także podczas spacerów. -To inwestycja trafiona i służąca bezpieczeństwu – mówi mieszkaniec gminy.

Premier Henryk Kowalczyk: – Będzie kontynuacja ścieżki w stronę Golądkowa i oświetlenie tej już wykonanej. Dofinansowanie jest znaczące. W ogóle mamy postęp cywilizacyjny w gminie – nie ma już prawie żwirówek. Bezpieczeństwo przede wszystkim, ono jest najważniejsze. Gratuluję zatem wójtowi i wykonawcy.

Przecięcie wstęgi przyjęto oklaskami.
Kazimierz Dzierżanowski


 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…