pultuszczak

Facebook


Nowa łódź policjantów

2015-06-16 8:01:33

Pułtuscy policjanci od niedawna patrolują Narew nową jednostką pływającą. Łódź zwiększy bezpieczeństwo wypoczywających nad rzeką oraz na pewno pozwoli usprawnić walkę z przestępczością na wodzie i terenach przywodnych

Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku otrzymała nową i dobrze wyposażoną łódź. Została zakupiona przez Komendę Główną Policji i współfinansowana przez Szwajcarię, w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z Nowymi Krajami Członkowskimi Unii Europejskiej.

Dzięki nowemu nabytkowi policjanci będą mogli szybko i sprawnie interweniować gdy zagrożone jest życie i zdrowie wypoczywających nad rzeką. Należy zaznaczyć, że jednostka pływająca umożliwia też skuteczną walkę z przestępczością na wodach i terenach przybrzeżnych.

Łódź aluminiowa płaskodenna Cencept, którą otrzymała pułtuska policja, wyposażona jest w silnik zaburtowy strugowodny, umożliwiający bardzo szybkie dotarcie w miejsce zagrożenia. Lekkie rozkładane zadaszenie łodzi umożliwia korzystanie, nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Jednostka pływająca wyposażona jest m.in.  w koła ratunkowe, rzutki ratunkowe z linką, zestaw atestowanych kamizelek, środki łączności, sygnały świetlne i dźwiękowe oraz światła dalekosiężne.Łódź jest stabilna i na tyle duża, że na jej pokładzie można przeprowadzać reanimację, udzielać pierwszej pomocy. Służyć może również do przewozu ładunków.

Pułtuscy funkcjonariusze mają już także sonar, który zmontowany jest na łodzi i umożliwia przeczesywanie dna rzeki, usprawniając działania poszukiwawcze.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *