pultuszczak

Facebook

Nowa dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

2021-03-02 8:11:32

Poprzednia musiała złożyć rezygnację

Marta Moroza objęła stanowisko dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
1 grudnia 2019 roku. Ogłaszając te decyzję, Zarząd Powiatu wskazywał na jej wieloletnie doświadczenie jako pracownika tej jednostki i wykształcenie psychologiczne. Informowano, że  posiada wykształcenie wyższe w zakresie psychologii społecznej, ukończone studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego nauczycieli oraz specjalizację z zakresu organizacji pomocy społecznej. Do tej pory w PCPR realizowała zadania starszego koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej.

Marta Moroza zajęła miejsce odwołanej Anny Frejlich. Bez konkursu wybrano ją na nowego dyrektora, gdyż jak powiedział starosta Jan Zalewski, pani Anna jest zbyt zajęta osobą, pełni kilka funkcji, w tym radnej miejskiej.

Teraz dowiedzieliśmy się, że po kontroli przeprowadzonej w PCPR, Marta Moroza musiała złożyć rezygnację. Jak się okazało, praca koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej nie została zaliczona przez kontrolujących jako konieczny do pracy na stanowisku dyrektorskim staż w opiece społecznej.
Już wcześniej Tygodnik dowiedział się, a starosta Jan Zalewski potwierdził, że obecnie kandydatką na to stanowisko jest Joanna Sobiecka, pracująca jako starszy pracownik socjalny w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Serocku.
Dziś oficjalnie ogłoszono, że pani Joanna od 1 marca objęła funkcję dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
Joanna Sobiecka – pedagog, wieloletni pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Serocku oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jabłonnie.
Jak informuje zarząd powiatu, Joanna Sobiecka posiada wykształcenie wyższe w zakresie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji, ukończyła studia podyplomowe w PEDAGOGIUM WSNS w Warszawie na kierunku Gerontologia, oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Zbiorowe Stosunki Pracy i Zasoby Ludzkie, a także specjalizację z Zakresu Organizacji Pomocy Społecznej. Kilka lat mieszkała w Wielkiej Brytanii gdzie pracowała bezpośrednio z osobami z niepełnosprawnością.
Nowej pani dyrektor życzymy sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…