pultuszczak

Facebook


NIETRZEŹWY POWRÓT Z SYLWESTRA

2018-01-03 11:36:52

41- letnia kobieta kierując BMW zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Okazało się, że była pod wpływem alkoholu

Do zdarzenia doszło 1 stycznia, około godz. 3 na krajowej 61 w Karniewku. Mieszkanka jednej z miejscowości w powiecie makowskim – miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, na skutek czego zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. Na szczęście, w tym przypadku ucierpiały tylko karoserie pojazdu.
Teraz 41-latka za swoje czyny odpowie przed sądem. Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, nawet 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz 10 pkt karnych.
Policja ponownie apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to, by pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić samochodu, roweru, czy motocykla! Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na „podwójnym gazie” jest zabronione nie tylko przepisami prawa, ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego i innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *