pultuszczak
Nietrzeźwy i z zakazem

2023-07-05 8:18:23

Przed sądem odpowie mężczyzna, który wsiadł na rower będąc w stanie nietrzeźwości. 55-latek złamał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i rowerów.

3 lipca, około godz. 13, w Pułtusku na ul. Tartacznej uwagę pułtuskich policjantów zwrócił jadący niepewnie drogą rowerzysta.

Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej. Mężczyzna został zbadany alkomatem, który wskazał w jego organizmie ponad promil alkoholu.

To niestety nie było jego jedyne przewinienie. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że 55-letni cyklista zdecydował się na jazdę mimo sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi i rowerami.

Teraz mieszkaniec Pułtuska za jazdę w stanie nietrzeźwości i jazdę pomimo orzeczonego zakazu odpowie przed sądem.

Przypominamy, za jazdę w stanie nietrzeźwości rowerem grozi kara aresztu albo grzywny. Za naruszenie sądowego zakazu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do rowerzystów, aby pamiętali o tym, że są użytkownikami dróg i obowiązują ich takie same przepisy, jak innych kierujących.

Pamiętać należy, że rowerzysta może być sprawcą tragicznych wypadków.  Stwarzają oni realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwy rowerzysta często jest nieobliczalny w momencie, kiedy go wyprzedzamy. Uciekając przed zderzeniem z jednośladem kierowca samochodu może wjechać do rowu lub uderzyć w drzewo, co z kolei może spowodować poważną tragedię

 

Autor: mł. asp. Anna Kowalczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *