pultuszczak
Nietrzeźwi kierowcy wciąż na drogach

2022-06-29 6:10:51

Pijani kierowcy stanowią ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, które mogą skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami. Pomimo wielu apeli, codziennych komunikatów i różnych kampanii społecznych, na drogach powiatu pułtuskiego wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący pojazdami

Pułtuscy policjanci reagują na wszelkie rażące naruszenia przepisów, dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niestety, wciąż zdarzają się kierujący, którzy wsiadają za kierownicę mimo wypitego alkoholu. Każdego dnia mundurowi prowadzą wiele kontroli drogowych, chcąc takie przypadki wyeliminować. Od niedzieli zatrzymali aż czterech nietrzeźwych kierujących. Pierwszego w Pułtusku, na ul. Rynek – kierowca osobówki miał ponad pół promila alkoholu, ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna posiada zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
Kolejna interwencja z nietrzeźwym kierującym pojazdem osobowym miała miejsce w Pułtusku, na ul. Warszawskiej. Urządzenie wykazało u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu. Trzeci
a to jazda w stanie nietrzeźwości, z wynikiem 2 promili, na rowerze oraz wbrew obowiązującemu zakazowi sądowemu. Czwarty przypadek bezmyślnego i nieodpowiedzialnego zachowania to zdarzenie z kierującym z blisko 2 promilami i jazda zakończona w przydrożnym rowie.

Policjanci raz jeszcze powtarzają – nie ma i nie będzie pobłażania dla braku rozsądku na drodze. Musimy zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi, ale musi to iść w parze z trzeźwym umysłem, rozważną i zgodną z przepisami jazdą.

Autor: podkom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *