pultuszczak

Facebook


Nierozwaga kosztuje. Dwie starsze osoby okradzione

2015-11-26 2:27:32

W ostatnich dniach w Pułtusku oraz na terenie gminy Świercze doszło do kradzieży. Ofiarami przestępstw były starsze osoby. Policja apeluje o rozwagą i zasadę ograniczonego zaufania

24 listopada, w Pułtusku do mieszkania weszły dwie osoby przedstawiające się jako pracownicy wodociągów. Pod pretekstem sprawdzenia instalacji i wykluczenia awarii poprosili kobietę o odkręcenie wody w łazience. Po odwróceniu uwagi starszej pani, splądrowali jej mieszkanie. Dopiero po jakimś czasie kobieta spostrzegła, że została okradziona. W tym przypadku sprawcami byli: kobieta i mężczyzna w średnim wieku. Wczoraj (25 listopada)na terenie gminy Świercze doszło do podobnej kradzieży, w tym przypadku pod pretekstem szklanki wody do domu weszła nieznana kobieta, najprawdopodobniej narodowości romskiej. Poprosiła starszą panią o coś do picia. W czasie gdy kobieta poszła przygotowywać napój, jej mieszkanie zostało okradzione. Sprawczyni nie była sama, była z nią jeszcze jedna kobieta. Obie miały na sobie założone koce i twierdziły, że pochodzą z państwa ogarniętego wojną. Z miejsca kradzieży odjechały samochodem, którym kierował mężczyzna.
W związku z zaistniałą sytuacją po raz kolejny POLICJA APELUJE o rozwagę i zasadę ograniczonego zaufania w sytuacjach, kiedy ktoś obcy zapuka do drzwi domu, mieszkania.
Jednocześnie pułtuska policja zwraca się z prośbą o kontakt osoby, które mogły widzieć w swojej okolicy podejrzanie zachowujące się osoby lub w tych dniach też zostały odwiedzone przez rzekomych pracowników wodociągów czy trójkę „przybyszy”.

sierż.szt. Alicja Bobińska
KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *