pultuszczak

Facebook


Nierozwaga kosztuje. Dwie starsze osoby okradzione

2015-11-26 2:27:32

W ostatnich dniach w Pułtusku oraz na terenie gminy Świercze doszło do kradzieży. Ofiarami przestępstw były starsze osoby. Policja apeluje o rozwagą i zasadę ograniczonego zaufania

24 listopada, w Pułtusku do mieszkania weszły dwie osoby przedstawiające się jako pracownicy wodociągów. Pod pretekstem sprawdzenia instalacji i wykluczenia awarii poprosili kobietę o odkręcenie wody w łazience. Po odwróceniu uwagi starszej pani, splądrowali jej mieszkanie. Dopiero po jakimś czasie kobieta spostrzegła, że została okradziona. W tym przypadku sprawcami byli: kobieta i mężczyzna w średnim wieku. Wczoraj (25 listopada)na terenie gminy Świercze doszło do podobnej kradzieży, w tym przypadku pod pretekstem szklanki wody do domu weszła nieznana kobieta, najprawdopodobniej narodowości romskiej. Poprosiła starszą panią o coś do picia. W czasie gdy kobieta poszła przygotowywać napój, jej mieszkanie zostało okradzione. Sprawczyni nie była sama, była z nią jeszcze jedna kobieta. Obie miały na sobie założone koce i twierdziły, że pochodzą z państwa ogarniętego wojną. Z miejsca kradzieży odjechały samochodem, którym kierował mężczyzna.
W związku z zaistniałą sytuacją po raz kolejny POLICJA APELUJE o rozwagę i zasadę ograniczonego zaufania w sytuacjach, kiedy ktoś obcy zapuka do drzwi domu, mieszkania.
Jednocześnie pułtuska policja zwraca się z prośbą o kontakt osoby, które mogły widzieć w swojej okolicy podejrzanie zachowujące się osoby lub w tych dniach też zostały odwiedzone przez rzekomych pracowników wodociągów czy trójkę „przybyszy”.

sierż.szt. Alicja Bobińska
KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *