pultuszczak

Facebook
Nieprawidłowe wyprzedzanie przyczyną wypadku

2023-03-19 11:54:26

Wyprzedzanie pojazdem to najbardziej niebezpieczny manewr, jaki wykonuje kierowca w ruchu drogowym. Jest to sytuacja, która wymaga od kierowcy szczególnej ostrożności i często wykonywania kilku czynności w tym samym czasie. 16 marca, w miejscowości Lipniki Stare doszło do zdarzenia drogowego, którego przyczyną mogło być nieprawidłowe wyprzedzanie.
Około godziny 14. oficer dyżurny pułtuskiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem trzech pojazdów w miejscowości Lipniki Stare. Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego ustalili przebieg zdarzenia. 32-letni kierujący pojazdem volvo, jadąc na prostym odcinku drogi, podczas manewru wyprzedzenia nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonania tego manewru i doprowadził do zderzenia z wyprzedzanym pojazdem toyota oraz jadącym przed nim audi. Toyota wylądowała w rowie. W wyniku zdarzenia jedna osoba potrzebowała pomocy medycznej. Kierujący byli trzeźwi. Wyjaśnieniem tego zdarzenia teraz zajmie się sąd.

Kierowca powinien pamiętać, aby przed rozpoczęciem wyprzedzania upewnić się czy:

  • ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu,

  • kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania,

  • kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.
    Autor: mł. asp. Anna Kowalczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *