pultuszczak
Nieletnie dziewczynki przyłapane na kradzieży w drogerii

2023-07-12 7:20:26

Młodzi ludzie nie są bezkarni. Nieletni powinni pamiętać, że im również grozi odpowiedzialność za popełnienie czynów zabronionych. Konsekwencji swojego zachowania nie unikną trzy nastolatki, które zostały przyłapane na kradzieży kosmetyków w wyszkowskiej drogerii. Ich sprawa trafi do sądu rodzinnego.

W poniedziałek, około godziny 15.45, policjanci interweniowali w jednej z wyszkowskich drogerii, gdzie doszło do kradzieży kosmetyków. Na miejscu funkcjonariusze zastali pracowników sklepu oraz 3 nieletnie mieszkanki powiatu wyszkowskiego w wieku 12, 14 i 16 lat, które zostały ujęte na kradzieży. Wartość skradzionych produktów oszacowano na blisko 1 200 zł.
Towar w stanie nienaruszonym  został odzyskany i wrócił na sklepowe półki. Nieletnie przekazano prawnym opiekunom, a informacja o popełnionych przez nich czynach karalnych i przejawie demoralizacji trafi do sądu rodzinnego.

Policjanci przypominają, że nieletni nie unikną konsekwencji swojego zachowania tylko dlatego, że są niepełnoletni. Młodzież często nie zdaje sobie sprawy, że ich drobne przewinienia mogą być dostrzeżone i nieść ze sobą przykre następstwa. Jedna nieodpowiedzialna decyzja czy chwilowy impuls może skutkować przykrymi konsekwencjami. Każda ujawniona przez pracowników sklepu kradzież jest zgłaszana policjantom.

Funkcjonariusze apelują też do rodziców, aby zwracali uwagę na to, gdzie i jak spędzają czas ich dzieci. Warto porozmawiać z nimi o poszanowaniu czyjejś własności, aby uniknąć możliwych konsekwencji prawnych. W trosce o dobro i bezpieczeństwo młodzieży Policja apeluje o właściwą i szybką reakcję na niepokojące sygnały dotyczące ich zachowań, które najczęściej prowadzą do demoralizacji i przestępczości nieletnich. Wiele spraw, które z pozoru – zwłaszcza dla młodego człowieka – wydają się błahe, trafiają na drogę sądową.

Policja zawsze w konkretnych przypadkach zawiadamia sąd o popełnionych czynach karalnych i demoralizacji nieletnich. Także w przypadkach, gdy jest narażone dobro dziecka przez osoby dorosłe, sprawa jest zgłaszana sądowi, by ten miał wgląd w sytuację małoletniego. Od stycznia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie przeprowadzili 82 postępowania o czyny karalne nieletnich (60 dot. wykroczeń i 22 dot. przestępstw).

 

kom. Damian Wroczyński

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *