pultuszczak

Facebook

Niecodzienne życiorysy – sprawdź historie 3 inspirujących autorów książek

2016-11-17 5:03:44
Najlepsze historie pisze życie. Tak jest w przypadku wielu znanych pisarzy, dla których inspiracją do twórczości stały się ich własne życiorysy oraz czasy, w których przyszło im żyć. Przedstawiamy Stanisława Grzesiuka, Idę Fink oraz Józefa Mackiewicza – osoby, dzięki którym masz szansę poznać przedwojenną Warszawę, przenieść się do czasów II wojny światowej oraz okresu komunizmu.

Przedwojenna Warszawa według Grzesiuka
Stanisław Grzesiuk określany jest mianem samorodnego talentu. To wybitny pisarz oraz pieśniarz, który – w jednym rzędzie ze Stefanem Wiecheckim – zaliczany jest do największych propagatorów warszawskiej kultury. W jednej ze swoich książek “Boso, ale w ostrogach” opowiada historię swojego dzieciństwa. Dzieciństwa spędzonego w przedwojennej Warszawie – na terenie biednego Czerniakowa, gdzie alkohol i cwaniactwo były na porządku dziennym. Bohaterem powieści jest młody mężczyzna pochodzący z ubogiej rodziny, który odzwierciedla sposób patrzenia na świat autora.

Sprawdź książki Stanisława Grzesiuka: www.gandalf.com.pl/os/grzesiuk-stanislaw/

Dramat II wojny światowej w wydaniu Idy Fink
Ida Fink to polskojęzyczna pisarka pochodzenia żydowskiego. Z uwagi na swoje korzenie, w czasach II wojny światowej trafiła do zbaraskiego getta – po ataku III Rzeszy na Związek Radziecki w 1941 roku. Spędziła tam rok, po czym udało jej się stamtąd zbiec. Do momentu wyzwolenia ukrywała się po aryjskiej stronie.

Rok pobytu w getcie był dramatycznym przeżyciem, co stało się inspiracją do napisania wielu książek. W zbiorze opowiadań zatytułowanym “Wiosna 1941” opisała swoje koszmarne doświadczenia oraz zaprezentowała wizję holokaustu. Jej twórczość – w której znaczna część historii zawiera prawdziwe wydarzenia – doskonale oddaje okrucieństwo wojny oraz dramat ludzi żyjących w tamtych czasach.

Sprawdź książki Idy Fink: www.gandalf.com.pl/os/fink-ida/

Komunizm oczami Mackiewicza
Józef Mackiewicz to znany polski pisarz i publicysta polityczny. Z uwagi na swoje teksty, był wielokrotnie oskarżany – zarówno na emigracji, jak i w kraju – o współpracę z Niemcami. W rzeczywistości chodziło o jego bezkompromisowe wyrażanie swoich antykomunistycznych poglądów. Dzięki jego publikacjom prasowym: tekstom i artykułom, współczesne pokolenie może poznać okres komunizmu.

Sprawdź książki Józefa Mackiewicza: www.gandalf.com.pl/os/mackiewicz-jozef/

Życzymy Wam wielu inspirujących chwil z książką – z wymienionymi autorami z pewnością jest to gwarantowane!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…