pultuszczak

Facebook


Niechronieni pod kontrolą – podsumowanie działań pułtuskiej drogówki

2016-10-20 9:08:59

Pułtuscy policjanci przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na zachowanie właściwych relacji pieszy – kierujący

18 października, na terenie Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku przeprowadzone zostały działania pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na zachowanie właściwych relacji pieszy-kierujący. To pieszy jest szczególnie narażony na niebezpieczeństwa oraz tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych.
W ramach działań policjanci obserwowali skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne oraz wszystkie te miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń. Funkcjonariusze kładli nacisk m.in. na przechodzenie w miejscu niedozwolonym, niestosowanie się pieszych do sygnalizacji świetlnej, nietrzeźwych pieszych powodujących zagrożenie w ruchu drogowym.
Do działań zaangażowanych było 10 policjantów. W efekcie ujawniono 9 wykroczeń, w których piesi przechodzili w miejscu niedozwolonym. 5 zostało ukaranych mandatami karnymi.
Uświadamianie, pouczanie, nakładanie mandatów… Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego.
st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *