pultuszczak

Facebook


Niechronieni pod kontrolą – podsumowanie działań pułtuskiej drogówki

2016-10-20 9:08:59

Pułtuscy policjanci przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na zachowanie właściwych relacji pieszy – kierujący

18 października, na terenie Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku przeprowadzone zostały działania pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na zachowanie właściwych relacji pieszy-kierujący. To pieszy jest szczególnie narażony na niebezpieczeństwa oraz tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych.
W ramach działań policjanci obserwowali skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne oraz wszystkie te miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń. Funkcjonariusze kładli nacisk m.in. na przechodzenie w miejscu niedozwolonym, niestosowanie się pieszych do sygnalizacji świetlnej, nietrzeźwych pieszych powodujących zagrożenie w ruchu drogowym.
Do działań zaangażowanych było 10 policjantów. W efekcie ujawniono 9 wykroczeń, w których piesi przechodzili w miejscu niedozwolonym. 5 zostało ukaranych mandatami karnymi.
Uświadamianie, pouczanie, nakładanie mandatów… Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego.
st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *