pultuszczak

Facebook
Niebezpieczne znalezisko w Przemiarowie

2022-01-20 11:46:32

19 stycznia, dyżurny Komendy Powiatowej Policji został powiadomiony o znalezionym niewybuchu w Przemiarowie. Skierowany na miejsce policyjny pirotechnik nie tylko potwierdził, że niebezpieczne znalezisko nadal posiada cechy bojowe, ale także ujawnił kolejne. Na miejsce wezwano patrol saperski, do przybycia którego zabezpieczano miejsce przed osobami postronnymi. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych materiałów wybuchowych nie należy dotykać, czy też próbować przenosić

Podczas wykonywania prac budowlanych, mężczyźni zauważyli przedmioty przypominające pociski. Zachowali się bardzo odpowiedzialnie i natychmiast powiadomili oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, który skierował na miejsce patrol policji i policyjnego pirotechnika. Funkcjonariusze do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczali niebezpieczne niewybuchy, których łącznie znaleziono 31 sztuk, wszystkie noszące cechy bojowe. Saperzy zabrali pociski do neutralizacji na wyznaczonym do tego poligonie.

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać ani przenosić czy rozbrajać. Należy w takiej sytuacji jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci dokonują wówczas rozpoznania pirotechnicznego oraz zabezpieczą teren do przybycia saperów. Jeśli jest to możliwe, do czasu przyjazdu policji takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *