pultuszczak

Facebook


Nie żyje pan Edward Malinowski

2017-01-31 4:02:56

W pięknym wieku odszedł od nas nieodżałowany człowiek
PAN EDWARD MALINOWSKI – PAN EDZIO
Przez dziesiątki lat wodził z nami pułtuskiego poloneza. Dzielił się wiedzą o swoich bogatych zbiorach militarnych. Z humorem i niezwykle ciekawie odpowiadał na pytania dotyczące ukochanego Pułtuska – o tym co, gdzie i kiedy. Także na pytania o kinie Narew, które kochał odrębną miłością.
Pan Edward… Kultura osobista, gościnność i szarmanckość. „Rączki całuję!”. Człowiek z teczką, w której miał Pułtusk i pułtuszczan.
Pana Edzia pożegnamy odrębnym tekstem.
REDAKCJA TP

Komentarze

3 komentarze

 1. Bożena Kaliściak odpowiedz

  Z głębokim smutkiem żegnamy śp. Pana Edwarda Malinowskiego, którego zapamiętamy jako inspirującego kolekcjonera, regionalistę i miłośnika historii.
  Składamy szczere kondolencje pogrążonej w żalu Rodzinie- przyjaciele z Płońska Sławomir Zembrzuski i Grzegorz Koper oraz Bożena Kaliściak Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Płońskiej.

 2. Burmistrz i Rada Gminy Zakroczym odpowiedz

  Burmistrz i Rada Gminy Zakroczym, przekazują Rodzinie Ś.P. Edwarda Malinowskiego, wyrazy współczucia z powodu śmierci tak wielkiego miłośnika Ziemi Pułtuskiej i kolekcjonera pamiątek historycznych. Pan Edward od lat uczestniczył we wrześniowych obchodach Rocznicy Obrony Zakroczymia. Dzielił się z nami swoją rozległą wiedzą historyczną i zarażał wszystkich swoją pasją. Roztaczał wokół siebie aurę ciepła i szacunku dla drugiego człowieka. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

 3. Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Krajowe Koło Weteranów, ich Rodzin i Przyjaciół 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołece odpowiedz

  Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Edwarda Malinowskiego. Przez wiele lat przybywał do Ostrołęki na wrześniowe święta 5 Pułku Ułanów Zasławskich. Prezentował swoje bogate zbiory militariów i innych pamiątek wojskowych. Przekazywał bogatą wiedzę nam wszystkim; czterem pokoleniom Polaków.
  Będzie nam brakowało nieodżałowanego Pana Edwarda. Składamy najszczersze kondolencje Rodzinie Ś.P. Pana Edwarda Malinowskiego.
  Zarząd i członkowie Stowarzyszenia Krajowe Koło Weteranów, ich Rodzin i Przyjaciół 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *