pultuszczak

Facebook

Nie żyje funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego

2022-09-14 11:30:27

W minioną sobotę, około godziny 10.30, nasze służby dostały informację o odnalezieniu ciała pułtuskiego policjanta, długoletniego funkcjonariusza Wydziału Kryminalnego. Ciało odnaleziono w jego mieszkaniu. Z informacji, które przekazała nam zastępca prokuratora rejonowego w Pułtusku Monika Kosińska – Kaim wynika, że w poniedziałek miały się odbyć dalsze czynności w sprawie, z udziałem lekarza medycyny i prokuratora. Przesłuchiwani są również członkowie rodziny.

W takich przypadkach zawsze też prowadzone jest postępowanie z art. 151 kodeksu karnego – namowa lub pomoc do samobójstwa (kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5).

Na stronie KPP w Pułtusku czytamy:

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci asp. szt. Jarosława Kalinowskiego (44l.), funkcjonariusza, który służbie Policji oddał blisko 23 lata swojego życia. Jarek, przez większość swojej kariery związany był z pionem kryminalnym. Pierwsze trzy lata służył w pionie prewencji, następnie w Wydziale Kryminalnym, gdzie realizował swoje pasje i przechodził kolejne szczeble kariery. Wyróżniający się policjant. Zawsze aktywny, gotowy do pomocy kolegom w pracy ale również mieszkańcom Pułtuska poza służbą. Będzie nam Ciebie brakowało – nasz Niebieski Bracie!Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia w imieniu kadry kierowniczej, policjantów i pracowników cywilnych składa p.o. Komendant Powiatowy Policji w Pułtusku mł. insp. Sławomir Żelechowski.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w 15.09 (czwartek) o godz. 16 w Bazylice pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Pułtusku

Rodzinie i współpracownikom zmarłego składamy wyrazy współczucia.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…