pultuszczak

Facebook

Nie wzywaj bezpodstawnie

2020-03-20 4:44:22

Policja i służby ratunkowe reagują na każdy sygnał dotyczący informacji, że czyjeś zdrowie lub życie jest zagrożone. W związku z działaniami podejmowanymi w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się COVID-19, wpieramy codziennie służby sanitarne. Przypominamy i przestrzegamy: bezpodstawne wezwanie, to nie tylko zachowanie niezgodne z prawem, ale przede wszystkim brak szacunku dla pracy funkcjonariuszy, ratowników oraz innych, którzy w tym czasie mogą potrzebować pomocy.

W przypadku wzywania służb od razu powiadom, że jesteś objęty kwarantanną albo miałeś kontakt z osobami z terenów objętych koronawirusem. W innym przypadku #niekłamratownikom, ponieważ skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie może spowodować niepotrzebną interwencję służb i stanowić zagrożenie dla zdrowia funkcjonariuszy. Policjanci przypominają o konsekwencjach wobec osób, które wykorzystując zagrożenie zarażeniem koronawirusem i próbują negatywnie wpłynąć na działanie służb. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy uniemożliwiamy połączenie osobie, która faktycznie może tej pomocy potrzebować. Zaangażowanie służb w takich sytuacjach powoduje to, że w tym czasie nie mogą być w miejscu, gdzie pomoc jest konieczna.
Przypominamy, że za bezpodstawne wezwanie służb kodeks wykroczeń przewiduje karę określoną w art. 66 § 1: kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 złotych.
Zespół Prasowy KWP

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…