pultuszczak

Facebook


Nie wzięli kasy na Klub Senior +

2018-03-03 7:12:14

Na ostatniej sesji radni Rady Miejskiej, radni zdecydowanie zrezygnowali z dotacji przyznanej na remont i wyposażenie lokalu na parterze przedszkola przy ul. Konopnickiej 7, który miał być przeznaczony na Klub Senior +

Łączny koszt utworzenia klubu oszacowano na kwotę prawie 196 tys. złotych – 150 tys. miało pochodzić z dotacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, natomiast ok. 46 tys. zł z budżetu gminy na 2018 rok. Klub Senior + miał być miejscem spotkań seniorów, dostosowanym również dla osób niepełnosprawnych. W pomieszczeniu ogólnodostępnym na parterze budynku mieściłaby się sala spotkań, stoły i krzesła, a obok aneks kuchenny wyposażony w podstawowy sprzęt AGD, naczynia i urządzenia do przygotowywania posiłków. W klubie odbywałyby się spotkania integracyjne i towarzyskie, osoby starsze, często zamykające się w domach miałyby możliwość wyjścia z czterech ścian, wypełnienia czasu wolnego.
Choć dofinansowanie na poziomie prawie 77 procent to kusząca opcja, radni miejscy rozsądnie zadecydowali, że nie jest to inwestycja pierwszej potrzeby i nie należy w związku z sytuacją finansową gminy, wydatkować na nią środków. Klub Senior + w trakcie funkcjonowania również generowałby koszty, na które, jak argumentowano, akurat teraz nas nie stać. W Pułtusku funkcjonuje już Dom Senior Wigor dla osób starszych, działają kluby emerytów. Być może w przyszłości będzie można pomyśleć o skorzystaniu z takiej dotacji, ale teraz, z marszu, niejako z zaskoczenia, radni nie chcieli takiej decyzji podejmować.

Zdjęcie: Klub Senior + miał funkcjonować na parterze budynku przedszkola przy ul. Konopnickiej 7

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *