pultuszczak

Facebook
Nie daj się złowić

2022-11-30 9:15:02

Z takim przesłaniem pojawili się dzielnicowi na targowisku w Pułtusku. Dbając o bezpieczeństwo osób przebywających na targowisku, od rana prowadzili działania ukierunkowane na przeciwdziałanie kradzieżom kieszonkowym oraz kradzieżom mienia pozostawionego w pojazdach na parkingach

Kradzieże kieszonkowe stają się plagą w okresie przedświątecznych zakupów, kiedy panuje tłok. Dokonywane są przede wszystkim w środkach komunikacji miejskiej i na placach targowych. Kieszonkowcy działają przeważnie w grupach kilkuosobowych, w skład, których mogą wchodzić również dzieci lub kobiety, często elegancko ubrane. Szczególnie łatwo ofiarami złodziei kieszonkowych padają mężczyźni trzymający portfele w tylnej kieszeni spodni oraz kobiety z torebkami przewieszonymi przez ramię.

Często w ferworze zakupów, roztargnienia zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego, wychodząc naprzeciw tego rodzaju zagrożeniom, dzielnicowi z pułtuskiej komendy chcą przeciwdziałać tego rodzaju przestępczości. Przeprowadzili działania pt. „ Nie daj się złowić”. Podczas rozmów z odwiedzającymi targowisko, przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz przekazywali metody działań kieszonkowców.

W trosce o bezpieczeństwo osób przebywających na targowisku, policjanci przekazywali także ulotki dotyczące sposobu działania kieszonkowców oraz odblaski. Działania te, są także doskonałą okazją do rozpowszechniania informacji dotyczącej aplikacji „Moja Komenda” i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Autor: sierż. Renata Soból

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *