pultuszczak

Facebook


Nie daj się oszukać!

2016-11-08 5:36:48

CEDGiF- Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczych i Firm – to nazwa klonu, znany sposób na wyłudzenie pieniędzy od przedsiębiorców. Jest pułapką znaną od wielu lat, która co jakiś czas przybiera nowe formy. Jest już kilka firm, które działają na terenie kraju a swoją nazwę maja zbliżoną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) a to jedyny rządowy spis przedsiębiorców osób fizycznych

CEiDG
—- DWIE RÓŻNE RZECZY!
CRDGiF

W tej pierwszej (CEiDG) można sprawdzić, kto w niedawnym czasie założył i zarejestrował się jako przedsiębiorca. Krok jaki robią firmy podszywające się- wyciągają z rejestru dane przedsiębiorców, a następnie wysyłają korespondencję, by w konsekwencji wyłudzić pieniądze!
Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku już odnotowała kilka zgłoszeń związanych z tym problemem! Listy od podmiotu CEDiG dostarczył do rąk adresatów listonosz. Przesyłka jest nadana przez Urząd Pocztowy w Pruszczu Gdańskim. Sposób napisania listu nie wyczerpuje znamion przestępstwa. Opłata, w tym przypadku to kwota 295 zł nie jest obowiązkowa (fakultatywna) natomiast widnieje zapis, że niedokonanie terminowej płatności spowoduje zmiany opisane w regulaminie CEDGiF.
Apelujemy o sprawdzenie wierzytelności otrzymanych pism oraz niepochopne wpłacanie pieniędzy na nieznane lub podejrzane konta bankowe!

st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *