pultuszczak

Facebook


NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ FAŁSZYWYM „WNUCZKOM”

2018-11-23 12:27:08

Pułtuscy policjanci otrzymali informację , że 20 listopada, na terenie powiatu pułtuskiego, nieznany mężczyzna podając się za wnuczka, próbował nawiązać rozmowę z osobami starszymi, wypytując o ich oszczędności

W przypadku takich oszustw, działanie przestępców jest proste i w każdym przypadku odbywa się według podobnego scenariusza. Dzwoniąc do osoby starszej i samotnie mieszkającej – sprawca podaje się za członka jej rodziny, zazwyczaj za wnuczka. Podczas rozmowy oszuści zdobywają zaufanie starszych ludzi i wykorzystując ich łatwowierność i dobre serce, nakłaniają do udzielenia pożyczki na pilne wydatki. Po uzyskaniu obietnicy takiej pożyczki dzwoniący zazwyczaj informuje, że po odbiór pieniędzy zgłosi się jego znajomy lub nawet policjant. Osoby, chcąc pomóc bliskim wręczają pieniądze pośrednikowi – bywa że są to oszczędności całego życia.
Informujmy swoich bliskich, dziadków, babcie, osoby starsze mieszkające samotnie, o tym że mogą paść ofiarami oszustów. Aby po otrzymaniu telefonu od razu dzwonili do swoich bliskich i weryfikowali, czy to oni dzwonili. O wszelkich podejrzanych telefonach informujmy natychmiast policję dzwoniąc pod numer 112 lub 997.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *