pultuszczak

Facebook
NIE BYŁO ANI METRA ASFALTOWEJ DROGI

2022-11-16 10:20:45

W winnickiej gminie oddano do użytku nową drogę: Górki-Baćki, Górki-Witkowice, Gnaty-Szczerbaki; 2978,26 mb. Jezdnia ma pięciometrową szerokość, wokół niej oczyszczone rowy i wyprofilowane skarpy. Jak powiedział TYGODNIKOWI przewodniczący RG Antoni Pieńkos, stara droga powstała ponad 20 lat temu
– Kolejny raz gmina skorzystała ze środków finansowych Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – powiedział wójt Robert Wróblewski. – Koszt inwestycji tej trzykilometrowej drogi, to milion 370 tysięcy, dofinansowanie prawie milion sto, więc 80 % kosztów całości to jest dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju dróg, za co serdecznie dziękujmy rządowi i panu ministrowi Kowalczykowi, który dba o nasz teren; to już piąta inwestycja wykonana z FUNDUSZU DRÓG. Myślę, że droga będzie wszystkim służyła. Jeszcze raz dziękuję panu ministrowi, radnym, sołtysom, paniom: inspektor i kierownik.

– Ponad 20 lat temu, jako wójt, robiłem tę drogę i trzeba ją było wreszcie wyremontować. Cieszy to, że te remonty się odbywają. Pierwotna droga to była żwirówka, dalej był bruk, starsi mieszkańcy pamiętają. Obecna droga 20-30 lat powinna wytrzymać – powiedział minister Henryk Kowalczyk, dodawszy, że GMINA WINNICA wiele korzysta z FUNDUSZY DRÓG SAMORZĄDOWYCH, ale też z funduszy INWESTYCJI STRATEGICZNYCH.

– Mam nadzieję, że po tej kadencji nastąpi spora odbudowa starych dróg. Młodszym przypominam, że w `90 roku, kiedy zaczynaliśmy pracę samorządową, to nie było ani jednego metra asfaltowej drogi gminnej. Na 87 km dróg nie było ani metra asfaltowej drogi! A teraz mamy dobry czas dla inwestycji gminnych, duże miliony, które służą gminom, a te dobrze je wykorzystują, jak GMINA WINNICA: drogi, sala sportowa w Błędostowie, inwestycje z zakresu wodociągów. Obecnie to wójtowie mniej się martwią o pieniądze, więcej o to, jak skutecznie zrobić przetarg.

Po otwarciu drogi głos zabrali sołtysowie Beata Jenek-Milczarek i Mirosław Domżała. Pani Beata: – Droga była marna, długo się czekało na jej poprawę, teraz mamy elegancko.

Wykonawcą inwestycji była warszawska firma INFRASTRUKTURA BUD 59.

Tekst i fot. KAZIMIERZ DZIERŻANOWSKI

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *