pultuszczak

Facebook


Nie będzie pomnika! Będzie tablica

2016-05-11 4:33:45

Tym razem obyło się bez burzliwej dyskusji, zapewne dlatego że samo pomysłodawca- burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz- spuścił z tonu

Temat pomnika smoleńskiego, podobnie jak sprawa wycinki wierzb nad kanałkiem, wywołał społeczną burzą. Wypowiedzi na forach internetowych, sondaże przeprowadzone przez lokalną prasę jednoznacznie pokazały, że pomysł wybudowania pomnika w parku na Wzgórzu Abrahama, przy ulicy 3 Maja, ogromna większość wypowiadających się uważa za zupełnie nietrafiony. Na ostatniej, czwartkowej sesji burmistrz, przewodniczący rady Miejskiej Andrzej Wydra oraz niektórzy radni twierdzili, że w prasowych sondach nie wypowiadało się społeczeństwo, tylko ci którzy wchodzą na nasze strony internetowe. Chciałoby się zapytać: a to przepraszam nie część lokalnej społeczności???
Krzysztof Nuszkiewicz twierdził ponadto, iż mógłby przedstawić sondaż w którym 90% pytanych byłoby za budową pomnika, choć konkretami potwierdzić tego nie zdołał. Tak czy inaczej najwyraźniej dotarł do niego tzw. odbiór społeczny, bo zdecydował się zmodyfikować swoją propozycję. Zamiast pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej za około 100 tysięcy, będzie tablica upamiętniająca na ścianie pułtuskiego ratusza, za jedyne 7 tysięcy. To oczywiście szacunkowa kwota. Nie ma też jeszcze projektu tablicy, który będzie przedstawiony radnym już wkrótce. Radny Ryszard Befinger miał w związku z tym wątpliwości twierdząc, że jest to po raz kolejny głosowanie w sprawie czegoś, co nie zostało do końca ustalone i przedstawione radnym „z zaskoku”. Chodzi o wygląd tablicy i treść napisu. Zdaniem radnego przed ostatecznym głosowaniem, tak istotne szczegóły powinny być znane i przedyskutowane na komisjach.
W głosowaniu nad poprawioną uchwałą konsekwentnie na nie byli Sławomir Krysiak i Ryszard Befinger. Ośmiu radnych głosowało za i ośmiu wstrzymało się od głosu. Wszystkich nazwisk nie jesteśmy w stanie podać, gdyż głosowanie trwa chwilkę, a panie z biura Rady odnotowują tylko liczbę oddanych głosów, nie chcemy więc nikogo wprowadzić w błąd.
obelisk
Obelisk katastrofy smoleńskiej jest już na terenie gminy Pułtusk, przy drodze w miejscowości Kacice. Zdjęcie przesłał nam pułtuszczanin i od niego dowiedzieliśmy się że został ufundowany przez osobę prywatną

Komentarze

1 komentarz

  1. rado odpowiedz

    Pan Krysiak powiedzial głośno co myśli o tym większość społeczeństwa. To byłby pomnik polskiej głupoty i amatorszczyzny władzy.Jak moża bylo zrobić takie błedy w 2 lata po katastrofie CAS’y , gdzie zginęła polska generalicja. Jakże dalej aktualne są słowa ” Polak i przed szkodą i po szkodzie głupi”. Nic tylko więcej pomnikow. Żyjmy przeszłością, A pomysł burmistrza to tylko podlizywanie się komendantowi panstwa, który chce zasypac krzyzami swoje sumienie. Ja nie chce tej smoleńskiej żałoby do konca życia. Dość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *