pultuszczak
NIC NIE STOI W MIEJSCU WSZYSTKO ZMIENIA SIĘ

2023-09-05 5:20:01

Do historii przeszedł już XIII Przegląd Twórczości Abstynenckiej ŚWIT w Pułtusku, bez fizycznej obecności prowadzącej PRZEGLĄDY Grażyny Stefankiewicz, której to imię nosi owa letnia impreza.
Jak co roku uczestniczyli w niej pułtuszczanie, mieszkańcy powiatu i osoby zaprzyjaźnione ze ŚWITEM z różnych miejscowości Mazowsza.Tegoroczny PRZEGLĄD odbył się w przyzamkowym amfiteatrze, pod czujnym okiem prezesa Pułtuskiego Stowarzyszenia Trzeźwości Leszka Kowalewskiego, który to w towarzystwie zastępcy burmistrza Mateusza Miłoszewskiego wręczył zwycięzcom zawodów sportowych puchary, między innymi za bieg trzeźwościowy.

Na udany przebieg imprezy, współfinansowanej przez GMINĘ w ramach zadania “Nie bójmy się być razem – nauka trzeźwego stylu życia” miała wpływ nie tylko część artystyczna – poezja, skecze, piosenka – uzdolnionych uczestników spotkania, ale też miejsce, w którym świętowano XIII edycję PRZEGLĄDU: pięknie położony amfiteatr, bliskość podwórca z armatami, też Narwi (rejsy gondolą) i fontanny, przy której goście szukali ochłody.

Jak co roku zaznaczył swoją obecność w Pułtusku przyjaciel Grażyny Stefankiewicz, Andrzej Kongel z Prostyni, przybyli też współtworzący pułtuski ruch trzeźwościowy. W imprezie wzięły udział całe rodziny, stąd dzieci, na które czekały liczne atrakcje.

Dorośli mieli swoje – tańce i śpiewy – formy integrujące tych, którzy trwają w trzeźwości.

 

GMD, zdjęcia z FB Barbary Bluszko

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *