pultuszczak
Nauczycielki Ruszkowskiego wśród najlepszych

2021-10-20 9:05:18

Za nami czwarta edycja konkursu na “Opiekuna Stypendysty Roku 2020/2021”. Spośród nauczycieli, którzy w ubiegłym roku szkolnym opiekowali się stypendystami marszałka, wybrano 36 najlepszych

Aż 6 z nich uczy w szkołach z subregionu ciechanowskiego. W poniedziałek, laureaci odebrali nagrody z rąk marszałka Adama Struzika i Elżbiety Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego oraz Krzysztofa Skolimowskiego przewodniczącego sejmikowej Komisji Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Opieka nad uzdolnionymi uczniami to wyjątkowy rozdział w pracy pedagoga zauważa marszałek Adam Struzik. – Oznacza nie tylko ogromną odpowiedzialność, ale wiąże się też z dodatkowym czasem, jaki  nauczyciel poświęca na pracę ze swoim podopiecznym i umiejętnością inspirowania dzieci i młodzieży do zdobywania wiedzy. To tak naprawdę wspólne przekraczanie granic, poszukiwanie nowych rozwiązań i wiadomości. Wyjście poza ramy standardowego procesu edukacji. Bez poświęcenia i zaangażowania nie będzie efektu, dlatego tym bardziej takich ludzi, którzy z chęcią i pasją robią coś dla innych, trzeba nagradzać.

W konkursie “Opiekun stypendysty 2020/2021” wzięli udział nauczyciele, pedagodzy szkolni oraz doradcy zawodowi, którzy sprawowali opiekę dydaktyczną nad stypendystami realizującymi projekty edukacyjne w ramach dwóch programów stypendialnych samorządu Mazowsza – “Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” oraz “Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”) w ubiegłym roku szkolnym.

Jak zauważa członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc konkurs jest dobrym podsumowaniem ubiegłorocznej edycji tych dwóch projektów stypendialnych dla uczniów szczególnie uzdolnionych z Mazowsza. – Stypendia są nagrodą dla najlepszych uczniów za ich pracę i ogromną wiedzę. Ale na wyróżnienie zasługują również nauczyciele, opiekunowie tych niezwykle utalentowanych młodych ludzi, którzy każdego dnia towarzyszą im w tej podróży po świecie wiedzy.

Komisja konkursowa, w której pracach brali udział m.in. przedstawiciele kuratorium oświaty oraz mazowieckich samorządowych centrów doskonalenia nauczycieli, wybrała 36 laureatów. Wśród nich znaleźli się również nauczyciele z Mławy, Płońska i Pułtuska. Każdy z wyróżnionych pedagogów otrzymał nagrodę finansową w wysokości 3 tys. zł.

Krzysztof Skolimowski  przewodniczący sejmikowej Komisji Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego dodaje, że niezwykle ważnym aspektem w edukacji jest współpraca między nauczycielami a uczniami.–Ta wzajemna korelacja jest gwarantem sukcesu. Szczególnie uzdolniona młodzież potrzebuje wsparcia kadry pedagogicznej, by osiągać bardzo dobre wyniki w nauce i zajmować czołowe miejsca w konkursach czy olimpiadach wiedzy. 

Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych, znalazły się dwie niezwykle przebojowe i zaangażowane w swoją pracę nauczycielki Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku. A mowa o paniach Dorocie Sobocińskiej, Annie Świerczewskiej i Marlenie Wasilewskiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Na podstawie informacji z Urzędu Marszałkowskiego ED


Dorota Sobocińska

Anna Świerczewska

Marlena Wasilewska

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *