pultuszczak

Facebook


NASZE LISTY SĄ NAPRAWDĘ MOCNE

2018-10-12 9:01:41

W Akademii Humanistycznej odbyła się konwencja wyborcza @nowe PSL – to oficjalna nazwa wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego

Konwencję sprawnie poprowadziła wicestarosta Beata Jóźwiak. – Podczas dzisiejszego spotkania zostanie przedstawiony program wyborczy naszego ugrupowania, przygotowany na wybory samorządowe oraz zaprezentujemy kandydatów na wójtów, burmistrza miasta Pułtusk, kandydatów do rad gmin, rady powiatu, a także kandydata do sejmiku województwa mazowieckiego.
Jako pierwszy głos zabrał Witold Chrzanowski, prezes Zarządu Powiatowego PSL. W dobrym, przejrzystym przemówieniu odniósł się do historii i roli samorządu w Polsce oraz do osiągnięć Mazowsza w ciągu ostatnich dwudziestu lat. W końcówce swojego wystąpienia powiedział: – Za miesiąc się okaże, jakiej Polski chcemy, czy opartej na takich wartościach jak dobro wspólne, samorządność, solidarność, subsydialność – pomocniczość, czy wybierzemy centralizację i etatyzm, państwo jednej partii politycznej. Bo popatrzcie państwo, co nam, samorządowi wojewódzkiemu, najszybciej się rozwijającemu regionowi w UE, zrobiła DOBRA ZMIANA. Po plasterku odbierają nam samorządność i pieniądze na każdym poziomie. Najpierw zabrano nam doradztwo rolnicze, potem wpływ na inwestycje w sport i rekreację, zabrano nam kontrolę nad wojewódzkim funduszami ochrony środowiska. Nie możemy już dofinansować oczyszczalni ścieków, kanalizacji i tego typu inwestycji. Następnie zabrano nam melioracje wodne. Taką inwestycję wykonaliśmy w gminie Gzy – to ostania wykonana przez samorząd wojewódzki. Następnie zabrano nam całą gospodarkę wodną, bo przecież musiały powstać WODY POLSKIE. Wszystkie te kompetencje przeszły do administracji rządowej, bo przecież ONI wiedzą lepiej, czego nam potrzeba. Co będzie dalej, a co się planuje dla niższych szczebli, trudno powiedzieć. Tu widać zasadniczą różnicę między nami. My chcemy tę samorządność jeszcze bardziej pogłębiać, przenieść ją na poziom podstawowy, do rad sołeckich i osiedlowych – oni chcą centralizacji. Tłumaczcie państwo to swoim wyborcom w trakcie tego czasu, który nam pozostał do wyborów – apelował W. Chrzanowski.
Jakie szanse w nadchodzących wyborach widzi prezes Chrzanowski? – Nasze listy są naprawdę mocne! – powiedział i przeszedł do szczegółowej prezentacji programu wyborczego PSL.
Odchodząca na emeryturę Barbara Polańska, wójt gminy Gzy (42 lata pracy dla gminy na różnych stanowiskach), przedstawiła sprawozdanie z ośmioletniej pracy na stanowisku wójta oraz kandydaturę swojego następcy. To Tomasz Sobieraj, dotychczasowy radny.
Kandydat na burmistrza, Wojciech Gregorczyk, przedstawiwszy swój program wyborczy, zaapelował „o wybranie się całymi rodzinami do lokali wyborczych”. – Zmobilizujmy swoich znajomych i przyjaciół – warto przełamać stereotyp o obywatelu obojętnym. I głosujmy na naszych kandydatów, kandydatów PSL – powiedział.
Beata Jóźwiak: – Kolega Wojtek jest najlepszym kandydatem z PSL na burmistrza. Stawiamy na doświadczenie i solidność. Mamy do niego zaufanie i jestem przekonana, że wygramy te wybory i będziemy mogli swobodnie dbać o nasze miasta i gminę Pułtusk.
Podsumowania ostatnich czterech lat dokonał starosta Jan Zalewski. (Za główny cel kadencji uznał budowę dróg powiatowych). Jako ciekawostkę podajmy, że w swojej wypowiedzi dwukrotnie odnosił się do „TP” jako TYGODNIKA żywo reagującego na działalność STAROSTWA.
Beata Jóźwiak: – Mam nadzieję, że wynik wyborczy w 2018 będzie jeszcze lepszy od wyniku w 2014 roku.
Pod koniec spotkania wypowiedział się dr Robert Gajda, „kolega, przyjaciel” pułtuskiego PSL. – Strasznie nam zależy, mnie, pracownikom służby zdrowia i pacjentom, żebyście państwo odnieśli sukces, żebyście zgarnęli wszystko, od lewej do prawej, w każdym miejscu, w każdej radzie (…). Musicie wygrać wszystko, to jest dla nas potrzebne jak powietrze – nam, pracownikom, pacjentom, szpitalowi (…). Miasto musi mieć burmistrza, którym będzie Wojtek Gregorczyk, tylko on może zapewnić to, że osoby, które wejdą do RADY nie z koalicji, nie zrobią później zamachu. Dodał, że potrzebne jest zwycięstwo „kompletne, totalne, od lewej do prawej, zabranie wszystkich głosów”. – Nie bójcie się, bądźcie odważni, wszystkich nas nie pozamykają (oklaski).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *