pultuszczak

Facebook


Nasze dzieci garną się do sportu

2015-06-30 6:35:28

To był już XVI Międzypowiatowy Mityng Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych. Zorganizowany przez Zarząd Powiatu, miał na celu budzenie wiary we własne siły niepełnosprawnych i pokonywanie barier i słabości

Zgromadził na pułtuskim stadionie sportowców z:  SOSW w Pułtusku, Ciechanowie, Wyszkowie, Jońcu, Mławie, z  Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, Zespołu Szkół nr 3 w Płońsku, Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku, Zespołu Placówek Oświatowych w Zatorach, z  DPS – u w Brańszczyku, Obrytem, Ołdakach i  Środowiskowego Domu Samopomocy w Pułtusku. Ci stanęli do biegu na 100 metrów, skoku w dal z miejsca oraz rzutu piłeczką palantową.
– Dzisiejsze zawody lekkoatletyczne to przede wszystkim zaprezentowanie sportowych umiejętności zdobytych podczas całorocznej pracy i treningów w placówkach kształcenia specjalnego oraz domach pomocy społecznej. Należy więc pamiętać, że podczas dzisiejszej imprezy nie ma przegranych, a doceniony i nagrodzony jest każdy z zawodników – powiedziała prowadząca mityng, Anna Kuszyńska. Sędziowie jednak byli – czuwali nad przebiegiem zawodów: Janusz Pawlak (sędzia główny), Włodzimierz Foltyn, Waldemar Słomkowski, Robert Ćwiek,  Cezary Rzepnicki, Ewelina Nowosielska, Sebastian Borczyński, Dariusz Smoliński (zarazem opiekun grupy wolontariuszy z ZSZ im. Jana Ruszkowskiego).

Mityngowi Lekkoatletycznemu tradycyjnie towarzyszył określony ceremoniał – wciągnięcie flagi na maszt (Anna Chuma, Daniel Górecki, Sylwia Pieńkowska oraz nauczycielka Agnieszka Franczak), wysłuchanie hymnu narodowego, złożenie przysięgi. Tę złożyła wychowanka pułtuskiego SOSW Monika Przybysz.  Zapalenia znicza – ceremonia zawsze budzi wśród młodych sportowców duże  zainteresowanie – dokonał ostatni uczestnik biegu sztafetowego, Bartosz Herubiński (Gabriel Kanigowski, Igor Rajewski, Kamil Ostaszewski). Zawodnikom towarzyszył nauczyciel – Marek Pepłowski.

Najbardziej widowiskowy, jednocześnie integrujący uczestników Mityngu, był Marsz ku słońcu. Od pierwszej edycji prowadzi go nauczycielka SOSW Barbara Perkowska, inicjatorka marszu.

Dyrektor SOSW, Aldona Iniarska: – Od kilku lat jesteśmy współorganizatorami Mityngu. Naszą rolą jest zorganizowanie drugiego śniadania i napojów dla uczestników zawodów, poza tym uczestniczymy w ceremonii otwarcia imprezy. Oczywiście nasi zawodnicy uczestniczą w zmaganiach sportowych. Nasze dzieci garną się do sportu i to jest nie tylko lekkoatletyka. Możliwość skorzystania z pływalni stwarza warunki ku temu, że dzieciaczki uczą się pływać i też uczestniczą w zawodach pływackich na szczeblu wojewódzkim i nawet ogólnopolskim. Uprawiają trójbój siłowy – mamy siłownię, więc na niej ćwiczą, podciągają tężyznę fizyczną i uczestniczą w zawodach z zakresu trójboju.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *