pultuszczak

Facebook


Nasza Maja na Mityngu Gwiazd

2019-07-20 10:03:40

W ubiegłą niedzielę, w Białymstoku, odbywał się MITYNG GWIAZD na RYNKU KOŚCIUSZKI (druga edycja). Wśród doborowego towarzystwa sportowego była MAJA ŚLEPOWROŃSKA, była zawodniczka MKS PUŁTUSK

Białystok to ważne miasto na sportowej mapie Polski, a MITYNG na RYNKU KOŚCIUSZKI to impreza na  wysokim poziomie sportowym i dla całych rodzin – trybuny były zapełnione.

Odbyły się  tam niektóre z konkurencji lekkoatletycznych KRÓLOWEJ SPORTU: skok wzwyż kobiet i mężczyzn, skok o tyczce mężczyzn, pchnięcie kulą kobiet i mężczyzn.

W konkurencji pchnięcie kulą kobiet startowała MAJA ŚLEPOWROŃSKA (urodzona w 1998 roku) rodem z Winnicy, niegdyś podopieczna trenera Roberta Wróblewskiego. Aktualnie to zawodniczka AZS AWF Warszawa (trener Radosław Olszewski).

W Białymstoku Maja pchnęła kulą na odległość 16.01 metra, a niedawno, w Lublinie, zdobyła tytuł mistrzyni Polski w młodzieżowych mistrzowskich, pchając kulę na odległość 16,17 metrów.  Robert Wróblewski: –  Maja to utytułowana zawodniczka, która biła rekordy i zdobywała medale w kategorii młodziczki i juniorki młodsze. Treningi zaczęła jako trzynastolatka. Obecnie jest trzecia na listach PZLA. Wynik uzyskany w Lublinie dał jej prawo startu na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Szwecji, gdzie wystartuje  najbliższych dniach.

Życzymy szczęścia, Maju.

(Zdjęcie sportsmenki ze startu w Lublinie, pozyskane od trenera, obecnie wójta Gminy Winnica, Roberta Wróblewskiego).

Kazimierz Dzierżanowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *