pultuszczak

Facebook

Najczęstsze problemy z klimatyzacją

2017-06-23 5:04:03

Klimatyzacja nie jest urządzeniem bezawaryjnym. Część problemów z nią powstaje w wyniku nieprawidłowego jej użytkowania, a część z powodu niskiej jakości urządzenia. Jakie są najczęściej spotykane usterki i jak im zapobiegać?

Elementy klimatyzatorów

Najczęściej w klimatyzatorach psują się następujące elementy: płytki jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, termistory (czujniki), silnik wentylatora, pompki skroplin, cewki i zawory, sprężarka oraz turbina.

Błędy związane z projektowaniem

Inną grupą są błędy, które mają miejsce w wyniku projektowaniu lub instalacji klimatyzacji. Pierwszym z takich błędów jest niezachowanie minimalnej odległości pomiędzy jednostką wewnętrzną a zewnętrzną. Zainstalowanie zbyt długiego układu klimatyzacyjnego.

Przewymiarowanie układu

Natomiast przewymiarowanie układu powoduje, że jednostki wewnętrzne, nie są w stanie osiągnąć odpowiedniej wydajności. Kolejnym problemem jest nieprawidłowa lokalizacja jednostki wewnętrznej. Wtedy powietrze jest skierowane bezpośrednio na użytkownika. Powodem problemów z klimatyzacją może być również zastosowanie niewłaściwych średnic rur chłodniczych.

Specyfika samego pomieszczenia

Kolejną grupą błędów są błędy wynikające z samego pomieszczenia. Mogą to być na przykład problemy w serwerowniach, które będą powodować zakłócenia klimatyzatora lub problemy z zasilaniem, na przykład skoki napięcia. Może to być również nieprawidłowe umieszczenie jednostki wewnętrznej. Zbyt mała odległość klimatyzatora od przeszkody, sprawia, że powietrze się od niej odbija. Wtedy klimatyzator dostaje sygnał, że temperatura w domu jest niska i automatycznie się wyłącza.

Nieprawidłowe użytkowanie

Problemy z klimatyzacją mogą wynikać również z nieprawidłowym jej użytkowaniem. Na przykład nie ma baterii w pilocie, jednostki wewnętrzne są ustawione na pracę w różnych trybach, brak przeglądów konserwacyjnych, zbyt niska temperatura nawiewu.

Zobacz również klimatyzatory multi split – Kraków i okolice.

Podsumowanie

Jak widać problemów z klimatyzacją może być bardzo dużo. Dlatego, aby ich uniknąć, należy kupić klimatyzatory sprawdzonej firmy, np. Daikin. W Krakowie jest ich bardzo duży wybór. Wiele firm oferuje je razem z montażem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…