pultuszczak

Facebook


NADNARWIANKA – DRUKARZ WARSZAWA 1:1. Remis z faworytem

2019-09-19 4:29:45

Po ciekawym meczu Nadnarwianka zremisowała 1:1 z jedną z silniejszych drużyn w lidze, Drukarzem Warszawa. Pułtuszczanie po pięciu kolejkach mają na swoim koncie sześć punktów. Mają już za sobą aż trzy mecze z bardzo silnymi rywalami – Hutnikiem Warszawa, KS Łomianki i właśnie Drukarzem

Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa zespołu w obronie – zarówno liderujący Hutnik, jak i gracze Drukarza mieli spory problem z przedostawaniem się pod bramkę będącego w bardzo dobrej formie Konstantego Antoniuka. Cztery gole stracone w pięciu meczach (jedynie KS Łomianki może pochwalić się takim rezultatem) to bardzo dobry wynik. Nieco gorzej jest z atakiem – w ostatnich czterech meczach, podopieczni Fabiana Kotarskiego zdobyli tylko dwa gole. Na domiar złego, w trakcie rozgrzewki przed sobotnim meczem, urazu doznał Emil Rembiejewski. – Dużo pracujemy nad grą w obronie i cieszę się, że tracimy mało bramek. Natomiast nieco brakuje nam w tym momencie napastnika z prawdziwego zdarzenia. Uważam, że jak na kadrę, którą dysponujemy oraz kilka absencji z powodu kontuzji, np. Mateusza Grzeli czy Wiktora Karkowskiego, osiągamy dobre rezultaty – ocenia trener Fabian Kotarski.

Przeciwko Drukarzowi nie mógł również zagrać Patryk Bartczak. Na jego pozycji wystąpił dotychczas występujący na lewej obronie Radosław Śledziewski. Zmiana ta przyniosła jednak wymierną korzyść – właśnie Śledziewski w 15 minucie po bardzo ładnej akcji wyprowadził Nadnarwiankę na prowadzenie. Zarówno ten zawodnik, jak i Bartosz Trojnacki, Kacper Bałas oraz Jakub Karabin dobrze wkomponowali się do składu i są solidnymi wzmocnieniami.

Pierwsza połowa była wyrównana, nawet z lekkim wskazaniem na Nadnarwiankę. Na strzały z dystansu decydowali się Karabin oraz Jakub Zalewski. Dwukrotnie Mariusz Dziczek znalazł się w dobrej sytuacji, w której mógł zachować się lepiej. Przy odrobinie szczęścia, pułtuszczanie na przerwę mogli schodzić z dwubramkowym prowadzeniem. W drugiej części inicjatywę przejęli podopieczni Tomasza Sokołowskiego, byłego reprezentanta Polski i wieloletniego piłkarza Legii Warszawa. Tuż przed upływem godziny gry wyrównali stan meczu po wykończeniu dośrodkowania z rzutu rożnego.

Już w najbliższą sobotę, o godzinie 16:00, Nadnarwianka zagra kolejny mecz na własnym boisku. Rywalem będzie Korona Ostrołęka, która ma na swoim koncie jedynie dwa punkty i znajduje się na piętnastym (przedostatnim) miejscu w tabeli. Nadnarwianka jest jedenasta. – Będzie to dla nas na pewno mecz o sześć punktów. Zwycięstwo pozwoliłoby odskoczyć od dołu tabeli, co byłoby dla nas niezmiernie ważne – ocenia trener Kotarski. Nie będzie to łatwe spotkanie. Zapraszamy wszystkich kibiców na stadion!

Nadnarwianka – Drukarz Warszawa 1:1 (1:0)

Śledziewski 15 – Paliński 57

Skład Nadnarwianki: Antoniuk – Jagielski, Salwin, Bobowski, Trojnacki – Zalewski (86 D.Sokołowski), Bałas, Cywiński (56 Salamon) – Dziczek (70 Młynarczyk), Karabin, Śledziewski.

Radosław Śledziewski (przy piłce) otworzył wynik meczu z Drukarzem

AJ

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *