pultuszczak

Facebook


W końcu ruszyli

2015-09-17 2:38:12

Na zwiedzanie odremontowanych klatek schodowych na osiedlu przy alei Wojska Polskiego zaprosił nas radny z tej dzielnicy – Konrad Kłosiński

Pan Konrad to najmłodszy z miejskich radnych, ale za to jeden z najbardziej aktywnych i dbających o swoich wyborców. Od początku walczy, by w końcu przypomniano sobie o pomijanych przez lata „Koszarach”. Mieszkańców tego osiedla często wrzucano do jednego worka twierdząc, że nie warto im niczego remontować, bo nie pracują, nie płacą czynszu, a tylko śmiecą i niszczą. To bardzo krzywdzące opinie, o czym już nie raz się przekonaliśmy, przygotowując nasze publikacje. Radny Konrad dorzuca, że „starym radnym z poprzednich ekip wygodnie było tak twierdzić, bo najlepiej spisać kogoś na straty i nic nie robić”. Tymczasem zapewnia nas, że  o odmalowane klatki schodowe, drzwi które w końcu mają jeden kolor i szyby oraz nowe okna, mieszkańcy będą dbali i ze wszystkich sił starali sie ustrzec je przed aktami wandalizmu. Tu, obok ludzi zagubionych, z nałogami, bez pracy mieszkają normalne rodziny, które chcą żyć i spędzać czas wolny w godnych warunkach. Dlatego właśnie radny jest tak dumny, że udało mu się doprowadzić do remontu klatek, wymiany okien, ustawienia koszy i ławeczek na podwórku. Marzy, by w przyszłym roku powstało tu ogrodzone, bezpieczne boisko, bo teraz dzieciaki grają na prowizorycznym, często do jednej bramki, by nie narażać się paniom obok suszącym pranie.

– Tak nie powinno być!- Gdzie te dzieciaki mają się podziać?! Skoro chcą jeszcze biegać za piłką, to trzeba im stworzyć do tego warunki, a nie rozwieszać pranie przy boisku- powiedziała jedna z mieszkanek przysłuchująca się naszej rozmowie z radnym.

 

k1 k2 k3

 

Koszty remontów na osiedlu Wojska Polskiego:
farba biała – 5000 zł
grunt – 1000 zł
farba olejna – 1300 zł
farba dachowa – 9000 zł
wymiana okien – 33000 zł

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *