pultuszczak

Facebook
Na Widok niebezpiecznie

2022-11-17 2:20:23

Mieszkańcy skierowali petycję do burmistrza, a kopię przekazali naszej redakcji. Oto co w niej piszą

My mieszkańcy osiedla na Skarpie i okolicznych ulic prosimy jak najszybsze zainstalowanie przynajmniej dwóch latarni LED w parku,  który nam zbudowaliście. Teraz, szczególnie po incydencie na ulicy Widok,gdzie doszło do zbrodni, brak oświetlenia w znacznej części parku jest wyjątkowo niekomfortowy. 

Po zachodzie słońca cała strona parku przylegająca do ogrodzenia skarpy tonie w ciemnościach, nie ma tam ani jednej latarni, pełno tam gęstych krzaków i strach nawet wyjść wieczorem na spacer z psem. Tam regularnie odbywają się libacje, krzyki, wulgaryzmy i ogólny hałas co wieczór niepokoi mieszkańców. Każdego ranka widać ślady owych imprez – potłuczone butelki o które człowiek czy pies może się pokaleczyć, pełno niedopałków po papierosach i góry rozrzuconych śmieci. 

Dobrze by było tam zamontować chociażby jedną czynną kamerę monitorującą na żywo i ukarać chociaż jedną osobę mandatem, by wiedziano że należy zachowywać się normalnie. Może to ukróciłoby conocne procedery. 

Faktem też jest, że młodzież w naszym mieście nie ma żadnych alternatyw. Żadnego klubu dla młodzieży, żadnej siłowni na świeżym powietrzu, żadnych nawet zorganizowanych zajęć gdzie mogliby się wyszaleć. Gmina mogłaby poszukać funduszy czy projektów na ścianki wspinaczkowe, park linowy, klub bilardowy czy cokolwiek,gdzie młodzi ludzie mogliby spożytkować konstruktywnie swoje pokłady energii.

Teraz pilna potrzeba zagospodarować ten park, by stał się bezpieczny dla wszystkich mieszkańców, montując te dwie dodatkowe latarnie i monitoring.

Petycje opatrzono kilkunastoma podpisami mieszkańców. Jak najbardziej zgadzamy się z postulatami, no może oprócz tych, że nudą można tłumaczyć akty wandalizmu, śmiecenie, nocne libacje . Czekamy na odpowiedz burmistrza w tej sprawie.

ED

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *