pultuszczak

Facebook


Na razie połowa

2015-03-20 2:03:45

Od dawna piszemy, że pułtuskie cmentarze, mówiąc kolokwialnie pękają w szwach. Brakuje miejsca na nowe groby, tym bardziej że teraz buduje się przeważnie okazałe pomniki.

W poprzedniej kadencji rozpoczął się żmudny proces wykupywania od prywatnych właścicieli gruntów w Grabówcu, na których ma powstać cmentarz komunalny. Czas mija, a problem narasta i końca jego rozwiązania nie widać… Co na to obecny burmistrz?

– W planach budowy cmentarza była mowa o sukcesywnym wykupywaniu 10 hektarów za zapisywane co roku w budżecie środki. Proces ten jest rozłożony w czasie, którego nie mamy, bo nowy cmentarz jest pilnie potrzebny. Stąd też mój pomysł, by zrobić go na razie na pięciu hektarach z infrastrukturą, a druga część powstałaby w kolejnych latach – powiedział nam Krzysztof Nuszkiewicz.

Komentarze

1 komentarz

  1. Polak Patriota odpowiedz

    Może jest to i rozwiązanie ale nie korzystne finansowo w późniejszym czasie ponieważ właściciel gruntów sąsiadujących z tym cmentarzem zażąda dużo większej ceny kolejnych 5 ha. wiec cena 5 ha potem może być bliska cenie 10 hektarów teraźniejszej ceny tej powierzchni, ale cóż potem będzie się martwił ten co będzie rządził ( buhaha ) nieswoje $ się łatwo wyrzuca. właściciel na tym przedsięwzięciu skorzysta razy xxxx…) Nie wiem dlaczego robi się w swoje gniazdo np. aby zbudować obwodnice trzeba zapłacić za ziemie 5-ciokrotnie więcej bo właściciel myśli ze urodził się w czepku i złapał doją krowę za nogę i będzie doił ile się da bo i tak musza kupić w tym miejscu . a potem taki typowy kowalski narzeka że jest źle, ale jak przytrafi mu się identyczna okazja to będzie doił a potem dziwne ze nic nie ma jak wszystko jest niewyobrażalnie drogie porównując do statystycznych cen nie mówiąc już co idzie pod ladą. Pozdrowienia dla kumatych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *