pultuszczak

Facebook

Na projekt nie ma rady

2020-03-24 10:02:42

Mieszkańców zadziwił fakt, że po bardzo krótkim czasie znowu demontuje się i wymienia chodnik przy ulicy Nowy Rynek, w okolicach Powiatowego Urzędu Pracy i poczekalni autobusowej

Po co robić ponownie coś, co niedawno było robione? Czy miasto ma za dużo pieniędzy? – pytano.
Idąc tym tropem skierowaliśmy pytania do Urzędu Miejskiego. Kamila Drzewiecka odpowiedziała nam, że:
prace związane z ul. Nowy Rynek są elementem zadania pn. “Remont ciągu ulic Starego Miasta o dł. 1523 m wraz z mostem w Pułtusku”. W ramach zadania remontowane są następujące ulice: ul. Nowy Rynek, Panny Marii, Nadwodna wraz z Mostem Świętojańskim, Benedyktyńska, M. Konopnickiej, P. Skargi, Świętojańska, Plac Teatralny. Zadanie realizowane jest przez dwóch wykonawców. Przedmiotowy odcinek remontowany jest przez Drogi i Mosty Jana Kaczmarczyka. Zakres prac to wymiana nawierzchni jezdni i chodników, wykonania wyniesionego przejścia dla pieszych. Łączny koszt remontowanych ulic wchodzących w zakres umowy firmy Drogi i Mosty (ul. Nowy Rynek, Panny Marii, Nadwodna wraz z Mostem Świętojańskim) wynosi 3 222 222,23 zł brutto (trzy miliony dwieście dwadzieścia dwa tysiące dwieście dwadzieścia dwa złote dwadzieścia trzy grosze).
No cóż, na projekt nie ma rady. Po co jednak, skoro przygotowywano go do realizacji, wydawano pieniądze na wcześniejsza inwestycję w tym miejscu? Postaramy się w dowiedzieć, jaki był koszt poprzedniego “chodnikowania”, gdzie trafiła zdemontowana kostka, bo podejrzewamy, że zostanie wykorzystana ponownie. Tak czy inaczej koszt robocizny to i tak pieniądze wyrzucone w błoto.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…