pultuszczak

Facebook

Muzyka dla duszy, rozkosz dla oczu

2019-11-30 1:04:45

W zamkowym krużganku nowa wystawa malarska – Muzyka dla dusz

Swoje obrazy, 24 prace, wystawia na niej Gennadij Pitsko –  urodzony w Grodnie, ceniony przez środowisko białoruskich twórców, lubiany przez kolekcjonerów jego dzieł – oraz jego córka Dominika, urodzona w 1995 roku.

Podczas wernisażu przedstawił ich Wiesław Trzciński.

Gennadij miał już wystawy na Białorusi, Litwie, w Rosji i we Francji, w Polsce wystawiał się w Białymstoku, Sopocie, w Pułtusku, w galerii Domu Polonii. Tu szczególnie  znany jest jako doskonały kolorysta i malarz eterycznych kobiet, zwiewnych, subtelnych, niematerialnych.

Od talentu Gennadija Pitsko aż kipi w krużgankowej galerii – dzięki jego obrazom. Ale że malarz przybył do Pułtuska z córką (a ta ze swoimi pracami), chętnie mówił i o niej.  – Dla mojej córki ta wystawa, to pierwszy krok. Talent? Geny chyba po mnie poszły – śmiał się.  – Córka jest niezależna w malarstwie, stara się, rozwija, uczy się i tak będzie do końca życia. Idzie w kierunku postmodernizmu (różnorodne, czasem przeciwstawne stylistyki – gmd), jak ja. Spodobał się jej ten kierunek. Życzę swojej córeczce, aby “zachorowała” na chorobę zwaną malarstwem i nigdy nie stała się… zdrową. Żeby  malowała dla duszy, dla serca.

  G. Pitsko, w imieniu malarzy z Grodna i ZWIĄZKU POLAKÓW na Białorusi, podziękował dyrektorowi  Domu Polonii, Michałowi Kisielowi, oraz pracownikom zamku, za wieloletnią opiekę artystyczną i możliwość wystaw. – Jesteście naszymi aniołami – powiedział malarz.

Grażyna M. Dzierżanowska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…