pultuszczak

Facebook

Muszą się pogodzić

2018-07-25 9:52:51

Wracamy do nieporozumień wśród handlujących na pułtuskim rynku

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu doszło do otwartego konfliktu, szczególnie między dwiema paniami – handlującymi warzywami i odzieżą. Pani ze stoiska odzieżowego zastawiła stanowisko warzywne, twierdząc że z tego miejsca się nie ruszy. By było ciekawiej, z rozmów z innymi handlującymi i posiadanych przez nich pokwitowań wynikało, że po zmianach na targowisku związanych z ustawieniem straganów, w miejscu konfliktu powinna stać jeszcze inna osoba, która wykupiła tę rezerwację u kierownika targowiska administrowanego przez PPUK. Jednym słowem galimatias, z którego nikt z handlujących nie jest zadowolony. Część obwinia o to właśnie kierownika, który podobno rezerwacje posprzedawał, a potem pozwolił handlować na tych miejscach innym, zgodnie z zasadą kto pierwszy ten lepszy.

Jak pisaliśmy, pełniąca obowiązki burmistrza Dorota Subda obiecała interwencję w tej sprawie. Tymczasem dowiedzieliśmy się od handlujących, że nic nie zostało załatwione, bo kierownik właśnie teraz poszedł na urlop.

– To jak kiepski kabaret – powiedziała nam jedna z tych osób- dlaczego dano kierownikowi urlop w tej chwili? Najpierw wszystko powinno zostać wyjaśnione.

Też jesteśmy tego zdania, więc ponownie zwróciliśmy się do Doroty Subdy. Pani burmistrz poinformowała Tygodnik, że nad sprawą czuwa, ale nie chce wchodzić w kompetencje prezesa PPUK i kierownika targowiska. PPUK rozesłało właśnie 50 pisemnych decyzji w sprawie przydziału miejsc handlującym i tego mają się trzymać, bo inaczej, jeśli regulaminu targowiska przestrzegać nie będą, może dojść do interwencji straży miejskiej. Prezes Andrzej Dolecki potwierdza informację o rozsyłaniu rezerwacji do handlujących. Zaczęto od tych, którzy wynajmują stragany, będą wysyłane kolejne pisma. Co do kierownika, urlop mu się należał, bo miał jeszcze zaległy. Do sprawy powrócimy.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…