pultuszczak

Facebook

Może uda się taniej

2018-06-14 3:01:53

16 maja komisja przetargowa dokonała otwarcia ofert na zagospodarowanie sześciu terenów zieleni w Pułtusku, o łącznej powierzchni prawie sześciu hektarów

Przed otwarciem ofert było wiadomo, że zamawiający, czyli gmina zamierza przeznaczyć na ten cel 2 700 000 zł brutto. Do przetargu wpłynęły dwie oferty. Pierwsza od Konsorcjum Pułtuskiego z siedzibą w Kacicach (Centrum Ogrodów Grzegorz Czernik, UNI – BUD Tomasz Paradowski, Zakład Usług Energetycznych KALBUD Piotra Kalinowskiego, Pawła Kalinowskiego i Jarosława Kalinowskiego) na kwotę 3 713 845, 15 brutto, druga od firmy AG – COMPLEX z Warszawy na kwotę 10 247 624,26 brutto. Jak widać proponowane ceny znacznie przewyższają pieniądze na to zadanie, jakimi dysponuje gmina, dlatego postępowanie zostało unieważnione. Co dalej? Rozmawialiśmy na ten temat z zastępcą burmistrza Andrzejem Popowiczem, który poinformował nas, że przed ogłoszeniem kolejnego przetargu na zagospodarowanie terenów zieleni, pracownicy wydziału inwestycji postarają się nieco zmodyfikować projekt przygotowany znacznie wcześniej, by pewne prace można było wykonać inaczej, a co za tym idzie taniej. Wtedy może uda się znaleźć kogoś, kto zrobi je za wspomniane 2 700 000 zł.
Przypomnijmy że w ramach projektu “Strefy zieleni i rekreacji w Pułtusku” mają być zagospodarowane: park osiedlowy przy ul. Sarbiewskiego, pasaż Klenczona, bulwary przy al. Gomulickiego i ul. Młodzieżowej, obszar funkcjonalny w Grabówcu, park im. Gabriela Narutowicza i park przy ul. Widok.

Zdjęcie: Ten park aż woła o gruntowną zmianę wyglądu

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…