pultuszczak
Motocyklem bezpiecznie do celu

2022-04-30 7:55:50

Apel pułtuskich policjantów

Wiosna to czas wyczekiwany przez wszystkich miłośników jazdy na dwóch kółkach. Pamiętajmy jednak, że przyjemność jazdy musi łączyć się z bezpieczeństwem. Pułtuscy policjanci apelują do motocyklistów o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze.

Motocyklisto pamiętaj!

Zawsze dostosowuj prędkość do warunków na drodze. Najczęstsze przyczyny wypadków spowodowanych przez motocyklistów to właśnie niedostosowanie prędkości oraz nieprawidłowe wyprzedzanie.
Skrzyżowania powinno się pokonywać z prędkością bezpieczną. Zawsze trzeba mieć na uwadze, że możemy znajdować się w martwym polu widzenia innego kierowcy.
Częstym błędem jest założenie przez motocyklistę, że kierujący samochodami, go widzą, dlatego użytkownik jednośladu nigdy nie powinien “wciskać się” pomiędzy jadące pojazdy.
Odpowiednio wcześniej należy sygnalizować manewr skrętu, ale ważny jest też odpowiedni ubiór – jaskrawe, żywe kolory zwiększają widoczność, i przede wszystkim – zawsze należy zakładać dopasowany indywidualnie kask.
Zachęcamy również,  bez względu na porę dnia, do korzystania z elementów odblaskowych, które poprawią widoczność użytkowników jednośladów!

Motocykliści, motorowerzyści, rowerzyści – pamiętajcie, zarówno Wasze życie, jak i życie pozostałych uczestników ruchu drogowego jest w Waszych rękach!

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i wzajemny szacunek na drodze.

Autor: Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *