pultuszczak

Facebook


Mogło być siedmioro oszukanych

2017-04-21 8:37:28

Oszuści nie śpią! Wykorzystują naiwność osób celem wzbogacenia się. W środę, 19 kwietnia, siedem osób z naszego terenu mogło paść ich ofiarą. Policja apeluje o czujność!

W środę, na terenie naszego miasta i powiatu oszuści tzw. metodą „na wnuczka”, „na policjanta” próbowali po raz kolejny wyłudzić pieniądze oraz złoto od siedmiu osób. Dzięki kampanii informacyjnej, jak również czujności i życiowej mądrości tych osób- nie doszło do oszustw.
Wobec stanowczej postawy pokrzywdzonych sprawcy zrezygnowali z oszustwa. W każdej sprawie policja prowadzi czynności śledcze.
Apelujemy po raz kolejny o nie przekazywanie pieniędzy, złota, biżuterii, etc. osobom podającym się za policjantów, prokuratorów lub osobom które rzekomo są przez nich wysłane.
Prosimy, w przypadku odebrania podejrzanych telefonów o zachowanie czujności, niezwłoczne powiadomienie policji na nr tel.: 112, 997 lub bezpośrednio do Dyżurnego KPP Pułtusk pod nr tel.: (23) 692 72 00.
Ponadto prosimy wszystkich naszych mieszkańców o przestrzeganie swoich bliskich, starszych osób przed tego rodzaju oszustwami.
st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *