pultuszczak

Facebook


Mogło być siedmioro oszukanych

2017-04-21 8:37:28

Oszuści nie śpią! Wykorzystują naiwność osób celem wzbogacenia się. W środę, 19 kwietnia, siedem osób z naszego terenu mogło paść ich ofiarą. Policja apeluje o czujność!

W środę, na terenie naszego miasta i powiatu oszuści tzw. metodą „na wnuczka”, „na policjanta” próbowali po raz kolejny wyłudzić pieniądze oraz złoto od siedmiu osób. Dzięki kampanii informacyjnej, jak również czujności i życiowej mądrości tych osób- nie doszło do oszustw.
Wobec stanowczej postawy pokrzywdzonych sprawcy zrezygnowali z oszustwa. W każdej sprawie policja prowadzi czynności śledcze.
Apelujemy po raz kolejny o nie przekazywanie pieniędzy, złota, biżuterii, etc. osobom podającym się za policjantów, prokuratorów lub osobom które rzekomo są przez nich wysłane.
Prosimy, w przypadku odebrania podejrzanych telefonów o zachowanie czujności, niezwłoczne powiadomienie policji na nr tel.: 112, 997 lub bezpośrednio do Dyżurnego KPP Pułtusk pod nr tel.: (23) 692 72 00.
Ponadto prosimy wszystkich naszych mieszkańców o przestrzeganie swoich bliskich, starszych osób przed tego rodzaju oszustwami.
st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *