pultuszczak

Facebook


Mistrzowie z Trójki

2016-07-06 11:13:11

Wydarzenie bez precedensu – chłopcy z pułtuskiej „TRÓJKI” medalistami mistrzostw Mazowsza w Piłce Nożnej

W dniach 10 – 12 czerwca odbył się XVIII Finał Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców. Udział w zawodach wzięło siedem z ośmiu uprawnionych drużyn: Raszyn, Radom , Zalesie Górne, Ostrołęka, Drobin, Pułtusk, Mińsk Mazowiecki.W wyniku losowania trafiliśmy do grupy 3 drużynowej z Raszynem i Ostrołęką.

W pierwszym meczu pokonaliśmy pewnie drużynę z Raszyna 7:3, natomiast drugie spotkanie zremisowaliśmy z Ostrołęką 3:3 i wyszliśmy z grupy z pierwszego miejsca.

O finał graliśmy z drużyną Radomia, składającą się z zawodników reprezentujących „Radomiak Radom.” Nasi chłopcy nie wystraszyli się rywala, pokazali wiele pięknych zespołowych akcji. Niestety, brakowało szczęścia oraz spokoju wykończeniu akcji. Nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji sam na sam z bramkarzem, poza tym w kilku sytuacjach bramkarz przeciwników pięknymi paradami ratował swój zespół przed utratą bramki. Sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło „niewykorzystane sytuacje się mszczą”. Drużyna z Radomia zdobyła przypadkową bramkę na1:0. To podcięło skrzydła naszym chłopcom i mecz zakończył się porażką 5:1. Nie oddaje on jednak przebiegu meczu, ponieważ byliśmy równorzędnym przeciwnikiem. Niestety, tego dnia bramkarz rywali miał tzw. „dzień konia” – bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach.

W finale pocieszenia ponownie spotkaliśmy się z drużyną z Raszyna. Ciężkim orzechem do zgryzienia było umotywowanie chłopców, po których widać było niedosyt, że nie będzie im dane zagrać w meczu o I miejsce. Po nerwowym początku udało nam się wyjść na prowadzenie 1:0. W kolejnych minutach stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji. Niestety, znowu szwankowała skuteczność, w jednym przypadku rywali uratował słupek. W drugiej połowie przeciwnicy zdobyli bramkę z niczego i mecz zaczął się od nowa. Na szczęście wtedy nasz kapitan Jakub Kisiel pokazał swoją wielkość i zdobył zwycięską bramkę. Mięliśmy jeszcze strzał w poprzeczkę, jednak wynik nie uległ już zmianie i to drużyna z pułtuskiej TRÓJECZKI mogła cieszyć się z medalu Igrzysk Mazowieckich.

Klasyfikacja końcowa:

Miejsce 1 – Zalesie Górne (Rejon Warszawa I )

Miejsce 2 – Radom (rejon Radom)

Miejsce 3 – 3 Pułtusk (rejon Ciechanów)

Miejsce 4 – Raszyn (rejon Warszawa II)

Miejsce 5 – Ostrołęka (rejon Ostrołęka)

Miejsce 6 – Mińsk Mazowiecki (rejon Siedlce)

Miejsce 7 – Drobin (rejon Płock)

Skład naszej drużyny: Jakub Rutkowski, Jakub Kisiel (k), Piotr Sonnenberg, Mateusz Stępniewski, Bartosz Smoleński, Dawid Mądrala, Kacper Chimkowski, Krzysztof Lolo, Sebastian Chojnacki, Radosław Borowski, Jakub Baka.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *