pultuszczak

Facebook


Mistrzostwa Świata w Taekwon-do Inzell 2019 w Niemczech

2019-05-31 11:05:02

W dniach 22-28 kwietnia odbyły się XXI Mistrzostwa Świata Seniorów w Inzell (Niemcy).Na niemieckich matach zaprezentowały się 64 kraje z całego świata – ogółem 1234 zawodników

Polska na tych zawodach wypadła jak zwykle rewelacyjnie, zdobywając największą liczbę medali i plasując się na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej (ustępując jedynie Argentynie). Nasz kraj reprezentowało 61 Zawodników, w tym główny trener i zawodnik MKSW KAN PUŁTUSK i nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Pułtusku – Piotr Szwejkowski (IV DAN). Swoją przygodę z taekwondo rozpoczął w Ciechanowie, 21 lat temu, pod okiem Trenera Michała Korzybskiego. Start na mistrzostwach był poprzedzony 10 – dniowym zgrupowaniem Reprezentacji Polski w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Nasi zawodnicy trenowali tam trzy razy dziennie pod okiem polskiego sztabu szkoleniowego. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych polska ekipa wyruszyła w podróż do Niemiec, walczyć o najwyższe laury. Jak przystało na Mistrzostwa Świata, rywalizacja była na najwyższym poziomie, a na matach można było oglądać najlepszych z najlepszych. Nasz reprezentant przygotowania do zawodów rozpoczął już w listopadzie zeszłego roku. Trudy konfrontacji z tyloma przeciwnikami bardzo dobrze oddają słowa trenera reprezentacji Łukasza Stawarza:
– Ogromny szacunek i podziękowania dla zawodników naszej Kadry, którzy musieli mierzyć się nie tylko z przeciwnikami na macie, ale również z innymi przeciwnościami. I właśnie ten trud i ogromny wysiłek przyniosły upragniony sukces.
Piotr Szwejkowski podczas Mistrzostw Świata dwukrotnie stawał na podium, odbierając srebrny i brązowy medal! (To były już 4 start na MŚ z wynikiem medalowym). Dużym zaszczytem dla naszego zawodnika było wyznaczenie go do reprezentowania Polski na uroczystym otwarciu Mistrzostw Świata. Wraz z 63 przedstawicielami z wszystkich państw wykonał pierwszy układ Taekwon-do, symbolizujący „początek”. Jak podkreśla pułtuski zawodnik i szkoleniowiec, start na zawodach tej rangi z orłem na piersi pobudza do walki o najwyższe laury. Gratulujemy Panie Piotrze!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *