pultuszczak

Facebook

Mieszkańcy spisali się na medal

2022-04-29 7:20:57

Akcja ŁOŚ w gminie Winnica

23 kwietnia 2022 r. już po raz piąty w ramach akcji “Łoś” posprzątali społecznie las rębkowski. Znów zgłosiło się do pomocy mnóstwo osób, którym zależy, żeby mieszkać w czystej okolicy.

Przykre, że tak wielu mieszkańców naszej gminy wciąż wozi śmieci do lasu. Przypominamy, że opłata śmieciowa jest obowiązkowa dla każdego gospodarstwa domowego – posegregowane śmieci są regularnie odbierane z posesji. W naszej gminie, tak jak w każdej, działa też PSZOK – można tu oddać te śmieci, których nie wrzucamy do zwykłych worków. Naprawdę nie ma sensu wozić ich do lasu czy wyrzucać rowu. Tam tylko szpecą, szkodzą i wystawiają nam wszystkim złe świadectwo. Spójrzcie na te dzieci – naprawdę wolałyby się bawić w czystym lesie, zamiast sprzątać po innych.

Dziękujemy wszystkim biorącym udział w Akcji Łoś za ogrom pracy! Dziękujemy sprzątającym – że chcą sprzątać po tych, którzy nie trafiają do kosza! Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich z Rębkowa za przepyszny bufet, który po ciężkiej pracy był jak gwiazdka z nieba! Dziękujemy OSP Rębkowo za solidne wsparcie i niezawodność! Dziękujemy Bioszynkowni i Liderowi Winnica za kiełbaski na ognisko!

I dziękujemy Wójtowi Gminy Winnica i Nadleśnictwu Pułtusk za przychylność, pomoc i odbiór śmieci!

Komitet organizacyjny Akcji „ŁOŚ”

ŁoŚ

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…