pultuszczak

Facebook
Mieszkańcy naszego powiatu aktywni w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

2022-11-23 4:20:38

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to aplikacja za pośrednictwem której mieszkańcy Pułtuska i powiatu pułtuskiego mogą zgłaszać swoje spostrzeżenia co do występujących w określonych miejscach zagrożeń. Szeroki katalog Mapy pozwala na zgłoszenie różnych problemów, które mają wpływ na bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Tylko od początku roku, policjanci z Pułtuska otrzymali blisko 1000 zgłoszeń dotyczących różnych obszarów bezpieczeństwa. Mieszkańcom, którzy dbają o bezpieczeństwo, dziękujemy za otrzymane zgłoszenia

Przypominamy, że za pomocą Mapy, poza przekraczaniem prędkości, możemy zgłosić między innymi  akty wandalizmu, miejsce przebywania osoby bezdomnej potrzebującej pomocy, miejsca grupowania się młodzieży zagrożonej demoralizacją, dzikie wysypiska śmieci, nieprawidłowe parkowanie, niestrzeżony przejazd kolejowy, niewłaściwą infrastrukturę drogową, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, wałęsających się bezpańskie psy, znęcanie się nad zwierzętami, złą organizację ruchu drogowego czy też żebractwo.

Jeśli otrzymane zgłoszenie będzie w zakresie działania podmiotów pozapolicyjnych, wówczas zostanie ono przesłane zgodnie z właściwością do podmiotu odpowiedzialnego za jego weryfikację. Pamiętajmy jednak, że zgłoszenie zaznaczone na Mapie nie zastąpi potrzeby pilnej interwencji. Gdy zachodzi taka potrzeba, wówczas musimy zadzwonić na numer 112.

Przypomnijmy zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

  • otwieramy stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,

  • akceptujemy regulamin,

  • chcąc dodać zgłoszenie, wybieramy na mapie obszar, który nas interesuje,

  • następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia,

  • w otwartym oknie opisujemy dane zagrożenie, wybieramy dni tygodnia i porę dnia, kiedy dana sytuacja ma miejsce, a następnie klikamy przycisk “ZGŁOŚ”.

Zachęcamy do dalszego korzystania i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami z Policją. Każde zgłoszenie zostanie zweryfikowane, a efekt podjętych działań będzie naniesiony na Mapie.

Aplikacja jest darmowa i prosta w obsłudze, poruszanie się w niej jest wręcz intuicyjne.

Autor: sierż. Renata Soból

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *