pultuszczak

Facebook


Mieszkańcy murem za Tomaszem Sobieckim

2020-02-13 12:42:23

Petycję przeciwko odwołaniu zastępcy burmistrza podpisało setki osób, a liczba podpisów wciąż rośnie

Kiedy Tomasz Sobiecki obejmował stanowisko zastępcy burmistrza, wielu krytykowało taki wybór, mówiąc o jego młodym wieku i zupełnym braku doświadczenia w pracy w samorządzie. Minął ponad rok i na pewno spora część wątpiących zmieniła zdanie. Zastępca burmistrza pokazał się bowiem z jak najlepszej strony, jako człowiek bardzo aktywny, pełen pokory, ale też chęci do poznawania ludzi, mieszkańców gminy i podejmowania nawet bardzo trudnych spraw. Odpowiadając zarówno mieszkańcom na forach internetowych i podczas wizyt w urzędzie , jak i dziennikarzom lokalnej prasy, zawsze stara się to robić jak najsprawniej i bezpośrednio porozmawiać, spotkać się lub wymienić wiadomościami mailowymi, a nie wyręcza podległymi urzędnikami, którzy często odpowiadają krótko, sucho i nie na temat, zarzucając nas stosem przepisów i ustaw.
Od kilku już tygodni po mieście krążą plotki o rychłym zawarciu porozumienia między PSL i PiS. Nowa koalicja to oczywiście również zmiany kadrowe, podobno nie tylko na stanowisku zastępcy burmistrza, ale również w zarządach spółek gminnych. Na lokalnej giełdzie politycznej pojawiają się różne nazwiska, ale dopóki nie ma oficjalnej informacji, nie chcemy na ten temat spekulować, tym bardziej że czołowi politycy obu ugrupowań, z którymi Tygodnik rozmawiał w minionym tygodniu, nie potwierdzali informacji o porozumieniu, mówiąc jedynie, że trwają takie rozmowy.
Cokolwiek się stanie, akcja wsparcia dla Tomasza Sobieckiego jest na pewno krzepiącym gestem lokalnej społeczności. Widać, że jak trzeba, potrafimy docenić człowieka i jego pracę, wyjść poza partyjne podziały i otwarcie sprzeciwić się usuwaniu ze stanowisk wartościowych, sprawdzających się ludzi. Czy petycja i sprzeciw mieszkańców wpłyną na decyzje na szczytach naszej miejskiej władzy? Okaże się na pewno w najbliższych dniach – tygodniach. Więcej na temat przeczytać we wtorkowym wydaniu Tygodnika, 18 lutego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *