pultuszczak

Facebook
Mężczyzna spadł z drzewa

2022-11-29 2:20:08

Interweniowali strażacy. To i inne zdarzenia w kronice minionego tygodnia

21 listopada

Dwa zastępy JRG Pułtusk (8 ratowników) wyznaczyły i zabezpieczyły miejsce na lądowisko dla LPR w Pułtusku, na ul. Świętokrzyskiej. LPR lądował w celu zabrania do szpitala  poszkodowanego mężczyzny, który spadł z drzewa.

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) oraz po jednym zastępie z OSP Gzy (4 strażaków) i OSP Przewodowo (6 strażaków) ugasiły pożar drzwi wejściowych do piwnicy podziemnej (ziemianki), w miejscowości Sisice gm. Gzy. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. Przyczynę pożaru ustala policja.

22 listopada

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) został zadysponowany do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w transporcie chorego pacjenta do karetki pogotowia, z trzeciego piętra budynku wielorodzinnego w Pułtusku, na ul. Pana Tadeusza 3.

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) został zadysponowany do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego przy otwarciu drzwi do mieszkania w budynku wielorodzinnym w Pułtusku, na alei Tysiąclecia 29. Po otwarciu mieszkania ZRM udzielił pomocy medycznej leżącej na podłodze przytomnej starszej kobiecie.

23 listopada

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Świercze (3 ratowników) usunęły skutki dachowania samochodu osobowego na drodze powiatowej w miejscowości Klukowo, gm. Świercze. Wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, która po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego pozostała na miejscu zdarzenia. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Trzy zastępy z JRG (9 strażaków), jeden zastęp z OSP Świercze (3 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Świeszewko (4 strażaków) ugasiły pożar jednej ze ścian drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Ostrzeniewo, gm. Świercze, w której zainstalowany był luft kominowy. W wyniku pożaru nie odnotowano osób poszkodowanych.

24 listopada

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) oraz jeden z OSP Gzy (3 ratowników) usunęły skutki dachowania samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej w miejscowości Kęsy-Wypychy, gm. Gzy. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

26 listopada

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) został zadysponowany do pomocy policji w celu otwarcia drzwi do mieszkania w budynku wielorodzinnym w Pułtusku, na ul. Piotra Skargi. Wewnątrz mieszkania zastano śpiącego mężczyznę, który nie wymagał pomocy medycznej.

27 listopada

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) został zadysponowany do pomocy policji w celu otwarcia budynku mieszkalnego w Pułtusku, na ul. Brzoskwiniowej. Wewnątrz znajdował się mężczyzna, który nie chciał otworzyć drzwi. Mężczyzna widząc, że ratownicy wyposażeni są w sprzęt burzący, otworzył drzwi.

KP PSP
Zdjęcie: Akcja strażaków w domu jednorodzinnym w Ostrzeniewie z 23 listopada. Zdjęcie pochodzi z fb OSP w Świerczach

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *