pultuszczak

Facebook

MASECZKI MARZENY ESTKOWSKIEJ – LECHOWICZ

2020-03-27 12:36:46

Pani Marzena jest właścicielką wysmakowanego sklepu z zabawkami i artykułami domowymi COŚ PIĘKNEGO przy Daszyńskiego. Od niedawna szyje maseczki ochronne. Nie pytajcie dlaczego – wszyscy wiemy!

Pani Marzenko, odkąd Pani szyje maseczki?
Potrzeba sytuacji a braki na rynku!

Braki olbrzymie, a skąd pomysł? Przepis?
Po prostu z braku dostępności na rynku tego produktu. Wykrój opracowałam na zasadzie prób i błędów, sprawdzania na sobie i rodzinie… Czy wygodne, czy wymiarowe, no i czy tkaniny maseczki odpowiednie.
No i Pani złote ręce wyprodukowały maseczki! Ich wykonanie? Materiały?
Bawełna 100%, maseczki można prać nawet w wysokiej temperaturze 95 stopni C, prasować i tym samych neutralizować wszelkie bakterie.

Wow! A czy są zróżnicowane wielkościowo? Dla dorosłych, dla dzieci?
Maseczka obszyta jest gumką, która idealnie dopasowuje się do każdego standardowego wymiaru człowieka. (Obwody głowy ludzi różnią się jedynie o 2-3 cm). Dla dzieci mogę uszyć mniejsze maseczki- ale dla jak małego dziecka? Tu mama czy babcia musi podać orientacyjne dane.

Kto je u Pani kupuje? Babcie, mamy, młodzież? Inni?
Raczej młodzi ludzie- pracujący, mający dzieci, rodziny.

Nie dziwię się, że młodzież, bo to czaderskie maseczki! Chronię i zdobią. A czy kupujący zwracają uwagę na wzory materiałów?
Wolą jak najciemniejsze kolory (nie widać “używania” ???) lub pod kolor ubrania (kolorami rozweselają troszkę ten świat ogarnięty zarazą).

Czy klienci proszą o zamontowanie, wszycie dodatkowych materiałów do środka maseczki? Jeśli tak, to jakich?
Nie, nie miałam specjalnych życzeń. Maseczki szyję od kilku dni.

Jak je dezynfekować? A jeśli prać, to w jakich środkach?
Proszek do prania, mydło – środki jak zwykle do prania bawełny. Prasowanie w wysokiej temperaturze.

Chronią nas przez wirusami?
Maski nie uchronią nas przed wirusem!!! Maski mogą być stosowane do codziennego użytku w celu minimalizacji przenoszenia wirusów podczas bezwiednego dotykania twarzy, zmniejszają prawdopodobieństwo zakażenia drogą kropelkową w czasie kaszlu, kichania, mówienia naszego i ludzi z otoczenia.

Warto je nosić…
Warto. Maski są starannie wykonane, składają się z jednej warstwy bawełnianej tkaniny (tkanina naturalna, przyjemna dla ciała), zauszników z miękkiej gumki, a zakładki sprawiają, że dobrze dopasowują się do twarzy. Jest to w 100% produkt polski. Tkanina nie jest dekatyzowana, kurczliwość 4-7% .

No i podkreślmy jeszcze raz, Pani maseczki są wielokrotnego użytku.
Tak, to maseczka wielokrotnego użytku, tkaninę można prać, krochmalić, maglować, prasować żelazkiem z parą, produkt niesterylny – może wymagać wyprania przed pierwszym użyciem.
Tak sobie pomyślałam, że jak już pandemia będzie za nami, to będziemy mieli pamiątkę po tym groźnym czasie, w którym wykazaliśmy się rozsądkiem. Oby szybko nadszedł ten dzień. WYJĄTKOWO PODAJEMY TU NUMER TELEFONICZNY DO PANI – 504 67 50 60, BO I CZAS MAMY WYJĄTKOWY.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…