pultuszczak

Facebook


Marzec na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

2017-04-05 10:33:38

Od ponad pół roku policja odbiera sygnały od społeczeństwa za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń. Problem mieszkańców powiatu pułtuskiego skupia się głównie na nieprawidłowym parkowaniu i spożywaniu alkoholu w miejscach publicznych.

Minął szósty miesiąc działania Mapy Zagrożeń dla powiatu pułtuskiego. Odnotowano na niej już ponad 380 zdarzeń różnych obszarów bezpieczeństwa. W marcu policja odebrała 37 zgłoszeń – z czego potwierdzalność sięga 40 %. Najbardziej „wyróżnionym” pod względem zamieszczonych sygnałów okazał się teren miasta Pułtuska. Problemem jest nieprawidłowe parkowanie i spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Kierowcy nagminnie, niezgodnie z prawem parkują na ul. Chabrowej i Tysiąclecia. Do drugiego z wykroczeń dochodzi głównie w centrum miasta. W ostatnim czasie zgłoszonych zostało kilka przypadków dewastacji mienia publicznego w naszym mieście. Policja zapowiada wzmożone działania w związku z tak negatywnymi zachowaniami.
Nie można biernie przyglądać się kolejnym bezmyślnym wybrykom wandali i przechodzić obojętnie wobec niszczenia naszego wspólnego mienia. Dlatego zachęcamy do reagowania.
Każdy może mieć wpływ na to, czy w naszej okolicy jest bezpiecznie – warto więc odwiedzić Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa!
st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *