pultuszczak

Facebook


Marysia z szalem dla Orkiestry

2016-12-14 12:34:16

Maria Komsta ma 12 lat, mieszka w Obrytem. To dziewczynka niezwykle uzdolniona manualnie, odziedziczyła te zdolności po mamie Agnieszce

Marysia maluje, rysuje, haftuje, robi na szydełku, wycina wycinanki kurpiowskie. Niedawno opanowała sztukę dziania na drutach. Dlaczego na drutach?
Na drutach nauczyłam się robić kilka tygodni temu – mówi dziewczynka. – Chcę zrobić szal na licytację Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie czerwony, z frędzlami, dwumetrowy i będzie ważył pół kilograma. Ścieg? Same prawe oczka. Szerokość pracy? Na 25 oczka, a robię drutami numer trzy. Bardzo bym chciała, żeby został przeznaczony na licytację i zakupiony. Chciałabym, bo to dla chorych dzieci…
Prace Marii już od dwóch lat wybierane są na WOŚP-ową licytację. Jakie? Serce ze słomy i szydełkowy aniołek oraz poduszka w kształcie serca. – Wybrał je sam burmistrz, dwa razy pod rząd – objaśnia mama Agnieszka.
Pani od plastyki też docenia Marysię, ocenia ją na piątkę z plusem i na szóstkę! A szal? Już widać, będzie piękny i puszysty. – Już planujemy z mamą, że wykonam poduszkę – serce z napisem WOŚP i otulimy ją moim szalem – podaje ta utalentowana i pomysłowa dziewczynka, która chce wspomóc nasze narodowe ruszenie, jakim jest WOŚP.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *